Today Photo

کدام رنگ مناسب کدام دیوار

هنر و خلاقیت | کدام رنگ مناسب کدام دیوار همه دوست دارند هر از گاهی تغییری در محیط زندگی یکنواخت شان ایجاد کنند اما با این هزینه های عجیب و غریب، اختصاص دادن یک هزینه جدا برای تغییر دکوراسیون منزل خیلی منطقی به نظر نمی رسد. با تغییر رنگ یکی از دیوارهای خانه می توانید حال و هوای منزل تان را به کلی عوض کنید. باور نمی کنید؟
 

بهتر است به فکر تغییرات آسان تر و کم هزینه تر باشید. بعضی وقت ها عوض کردن روکش کوسن ها یا روکش هایی که روی مبل پهن می کنید یا تغییر ساده چیدمان تابلوهای منزل تان می تواند یک تغییر ساده و کم خرج باشد اما اگر دنبال تغییر عمیق تری هستید باید کمی زحمت بیشتری به خودتان بدهید. چند قوطی رنگ بردارید و بعضی از دیوارهای منزل تان را رنگ کنید یا روی آن ها طرح بیندازید. بهترین قوطی رنگی که بتوانید یک دیوار متوسط را با آن رنگ کنید کمتر از 10 هزار تومان برای تان خرج برمی دارد. به همراه آن به یک قلم مو یا رول برای رنگ آمیزی نیاز دارید که بعضی از آن ها روی دیوار طرح هم می اندازند. اگر لازم باشد می توانید با خرید چند شابلون 3، 4 هزار تومانی راحت تر روی دیوار طرح بیندازید. تنها کاری که باید بکنید این است که طرح و رنگ را درست انتخاب کنید. برای این کار، این مطلب به شما کمک خواهد کرد.

مناسب ترین رنگ برای نقاشی خانه

وقتی رنگ دیوارها سبز می شود...
سبز به شما آرامش و سرزندگی را با هم می دهد. با این رنگ هم می توانید تمدد اعصاب پیدا کنید و هم امیدوارتر باشید. این رنگ به راحتی در خانه شما می نشیند و می تواند فضاهای کوچک را بزرگ تر از چیزی که هستند نشان دهد. سبز روشن برای اتاق خواب بهترین رنگ است و شما را آرام می کند. سبز برای اتاق کار هم رنگ بسیار مناسبی است، خستگی را از تن تان بیرون می برد. استفاده از کمی رنگ سبز در راهرو ورودی خانه حس خوبی به مهمانان نوروزی شما خواهد داد و استقبال شما را پررنگ تر نشان خواهد داد. فراموش نکنید که استفاده از سبز تیره و کدر درست برعکس سبز روشن شما را افسرده خواهد کرد. سبز به راحتی با رنگ های دیگر ترکیب می شود. سبز روشن در کنار سفید فضا را سرد می کند اما سبز در کنار قهوه ای و نارنجی خانه شما را گرم تر نشان خواهد داد. اگر می خواهید ترکیب شادی با سبز درست کنید می توانید آن را به همراه زرد یا بنفش استفاده کنید.

آبی آبی، مهتابی!
آبی یکی از پرطرفدارترین رنگ هاست و تقریبا همه آن را دوست دارند. رنگ آبی می تواند حس های متفاوتی به شما بدهد. آبی روشن آرامش شما را زیاد می کند و تمرکزتان را افزایش می دهد اما آبی تیره می تواند اعتماد به نفس را تقویت کند. این رنگ سرد است و می تواند فضایی را که دارید بزرگتر از چیزی که هست نشان دهد. علاوه بر این می تواند برای محل استراحت شما مثل اتاق خواب تان رنگ مناسبی باشد. در اتاق خواب باید از طیف های خواب آور آبی مثل لاجوردی یا آبی طوسی استفاده کنید. برای سرویس بهداشتی هم آبی مناسب ترین رنگ است چون هم فضا را بزرگ نشان داده و هم به آن آرامش می دهد. در اینجا بهتر است از طیف هایی شبیه فیروزه ای استفاده کنید. آبی برای اتاق کار هم رنگ مناسبی است و به آن انرژی می دهد مخصوصا اگر آن را با رنگ های شاد دیگر ترکیب کنید. ترکیب آبی تیره با نقره ای، انتخاب خوبی برای اتاق نشیمن شماست. برای اتاق پذیرایی هم ترکیب دیوارهای فیروزه ای روشن با مبلمان طلایی حس فوق العاده ای به محیط می دهد. فقط دقت کنید آبی برای اتاق بچه ها مناسب نیست چون تحرک آن ها را کم می کند. برای آشپزخانه هم مناسب نیست چون جلوی اشتها را می گیرد.

بنفش برای کجا مناسب است؟
رنگ بنفش حس های بد مثل ترس، مشغله های ذهنی و ناآرامی را از شما می گیرد. این رنگ برای بیشتر جاهای خانه مناسب است. فقط توجه کنید، بنفش تیره فضا را کوچک تر نشان می دهد. برای طراحی یک اتاق مدرن می توانید مثلا یکی از دیوارهای اتاق نشیمن را بنفش تیره کرده و از وسایل آبی یا قرمز برای تکمیل آن استفاده کنید. اگر آرامش دادن به فضا برای تان مهم تر است، می توانید دیوارها را یاسی کرده و آن را با قهوه ای تکمیل کنید. برای اتاق غذاخوری بهتر است بنفش را با قرمز و برای اتاق خواب آن را با نقره ای یا سفید ترکیب کنید. بنفش برای آشپزخانه رنگ زیاد مناسبی نیست. ترکیب بنفش و صورتی برای اتاق دختران جوان ترکیب بسیار مناسبی است. ترکیب آن با طلایی هم فضا را باشکوه می کند.

صورتی چه حسی به شما می دهد؟
صورتی رنگ شادی و احساسات عاشقانه است. حس شادی را به خانه تان می دهد و افسردگی و گوشه گیری را از شما دور می کند. برای اتاق دختر بچه ها صورتی بهترین رنگ است. به خصوص اگر آن را با رنگ های شاد دیگر مثل قرمز و زرد ترکیب کنید. البته بر خلاف چیزی که فکر می کنید صورتی فقط برای اتاق دختربچه ها مناسب نیست. شما هم می توانید از ترکیب صورتی با قهوه ای برای رنگ آمیزی اتاق خواب تان استفاده کنید. صورتی برای آشپزخانه مناسب نیست و اشتها را کم می کند. این رنگ همراه با قهوه ای و کمی سبز ترکیب پخته و مناسبی برای اتاق نشیمن شما درست می کند. صورتی با سیاه و طوسی، ترکیبی عاشقانه درست می کند اما ترکیب صورتی با آبی روشن فضا را سرد می کند. برای جلوگیری از این سردی می توانید کمی بنفش تیره یا سبز به این ترکیب اضافه کنید.

برای شما که دیوار زردرنگ دارید...
این رنگ به شما شور، نشاط و امیدواری می دهد. رنگ زرد حس شروع دارد و به خانه شما گرما و روشنی می دهد. زرد می تواند اتاق شما را بزرگ تر و روشن تر نشان دهد؛ به همین خاطر برای فضاهای کوچک که قرار است شاد نشان داده شوند، رنگ مناسبی است. این رنگ برای اتاق ناهارخوری هم مناسب است و به فضای شما حس دوستی می دهد. حتی اگر دوست ندارید دیوارهای نشیمن را زرد کنید، می توانید یک گلدان پر از گل های زردرنگ روی میز ناهار خوری بگذارید و معجزه آن را ببینید اما برای اتاق خواب مناسب نیست چون ممکن است باعث بی خوابی شود. زرد برای سرویس بهداشتی هم رنگ مناسبی است. زرد به راحتی با رنگ های دیگر هماهنگ می شود اما بین همه آنها آبی از همه مناسب تر است. ترکیب این 2 رنگ اتاق شما را شبیه آسمان آفتابی می کند.

اگر دیوارتان قهوه ای شود...
این رنگ به فضای شما گرما، قدرت و ثبات می دهد. قهوه ای رنگ طبیعت است و احساسات طبیعی را به خانه می آورد. در یک اتاق بی روح ترکیب دیوارهای گرم با وسایل چوبی تیره می تواند به فضا گرما دهد. قهوه ای در آشپزخانه می تواند به فضا عمق دهد. اگر وسایل نشیمن شما چوبی است، رنگ زدن یکی از دیوارها به رنگ قهوه ای تیره می تواند جلوه خاصی به اتاق دهد. می توانید این رنگ را با حصیر یا قالیچه های پوستی تکمیل کنید. ترکیب قهوه ای با نارنجی و سبز خانه شما را پاییزی و زیبا کرده و گرمای این رنگ را چند برابر می کند.

چرا باید دیوار قرمز داشت؟
قرمز رنگ گرمی است که هیجان و انرژی را به فضا می دهد. اگر احساس می کنید فضای خانه شما کسل کننده شده می توانید از این رنگ در بخشی از خانه استفاده کنید. این رنگ به فضای شما عمق می دهد؛ فقط زیاده روی نکنید، استفاده زیاد از این رنگ امکان دارد شما را عصبی کند. قرمز برای آشپزخانه مناسب است چون اشتها را زیاد می کند. برای نشیمن هم مناسب است چون فضا را گرم می کند. فقط فراموش نکنید این رنگ تند خانه شما را کوچک تر نشان خواهد داد. اگر فضای کمی دارید، بخش کوچکی از دیوار را این رنگ بزنید یا روی دیوار طرح های قرمز رنگ بیندازید. ترکیب قرمز با سبز فضا را شاد و بهاری می کند. ترکیب آن با قهوه ای و نارنجی حس پاییز به خانه شما می دهد. بهترین همراه با قرمز برای آشپزخانه زرد است اما ترکیب قرمز با سفید، خانه شما را تبدیل به یک خانه زیبا، کلاسیک و گرم خواهد کرد.

جای شما بودیم، رنگ نارنجی می زدیم
نارنجی رنگ شادی و نشاط است و استفاده درست از آن مثل نوشیدن یک لیوان آب پرتقال تازه شما را سرحال می کند! نارنجی فضا را گرم کرده و علاوه بر شادی، حس اعتماد به نفس و امنیت به شما می دهد. این رنگ برای آشپزخانه و اتاق غذاخوری رنگ مناسبی است. اشتها را زیاد می کند و فضایی صمیمی ایجاد می کند. اگر می خواهید یک اتاق نشیمن مدرن داشته باشید، می توانید دیوارها را نارنجی کم رنگ کرده و از مبلمان سفید برای دکور کردن فضا استفاده کنید. اگر هم می خواهید نشیمن گرمی داشته باشید، می توانید نارنجی را با لوازم قهوه ای هماهنگ کنید. بهتر است از این رنگ در اتاق خواب استفاده نکنید چون آرامش را از فضا می گیرد. اگر دنبال فضایی شاد و سرزنده هستید ترکیب نارنجی با آبی را امتحان کنید.

منبع : برترین ها
اشتراک ایمیل های شبانه
آبونه 1دوست بشین
تا لیست آخرین مطالب سایت هر شب براتون ایمیل بشه
 
این صفحه رو
 
توئیتش کن تو فیسبوک شیر کن برای فرند فید بفرست به تامبلر بفرست چاپش کن
 
 
امتیاز بدین
لطفا برای تشخیص مطالب بهتر ، به این مطلب امتیاز بده
 
آمار امتیازات
برای استفاده از امکانات جدید سایت ، با یک دوست دوست بشین
 
 
نظر های داده شده
تا این لحظه 8 نظر برای این مطلب ثبت شده. شما هم اینجا نظرت رو برامون بنویس
 
Nafiseh
6 سال پیش
man yek divare ghahvee dar neshiman daram va lavazem +divarhaye dige tarkibi az sabz sefid va ghahvee ast.....khaili khub amal karde.
باران
6 سال پیش
من همیشه رنگ آبی رو دوست داشتم و دارم برا همین اتاقم رنگ آبی زدم خیلی آرامش بخشه خصوصا خسته که از کار برمیگردی وقتی وارد اتاق میشی کل خستگی از تنت بیرون میره
پدرام
6 سال پیش
خوش به حالت که کار داری
زری راد
6 سال پیش
چه جالب، گفته برای اتاق خواب نارنجی استفاده نکنید، من همه چیزم نارنجیه!! چقدر این رنگ نارنجی خوشگل و باروحه آخه!!!
سحر
6 سال پیش
سلام وسایل من در اتاق پذیرایی قهوه ای تیره است به نظر شما دیوار با کاغذ دیواری باید چه رنگی باشد ؟لطفا راهنمایی کنید..
پروانه
6 سال پیش
سلام. وسایل من در اتاق پذیرایی ترکیبی از رنگهای سفیدو مشکی سبز است وسایل چوبی هم قهوهایی تیره هستن می خوام 1طرف دیوار کاغذ دیواری کنم به نظرتون چه رنگی بزنم یک دیوار رنگ شده و رنگش کرم روشن است لطفا تو انتخاب رنگ کمکم کنید
سحر
4 سال پیش
رنگ اتاق من سبز و صورتیه
سپید
4 سال پیش
سلام. دیوارای اتاقم خوابمو میخوام رنگ کنم. رنگ سرویس خوابم و میز توالتم و میز تحریرم ترکیبی از سبز مغز پسته ایه با قهوه ای. که البته سبزش بیشتره! پرده های اتاقمم سبز خاکی ان با والان قهوه ای روشن. میشه تو انتخواب رنگ دیوار اتاقم کمکم کنین؟...
 
نظر بدین
ممنون که لطف میکنی و با نوشتن نظرت دلگرممون میکنی
 
برای استفاده از امکانات جدید سایت ، با یک دوست دوست بشین
 

نگاهی دیگر
نگاهی دیگر
از کسی که کتابخانه دارد و کتاب های زیادی می خواند نترس، از کسی بترس که تنها یک کتاب دارد و آن را مقدس می پندارد...

آرامش برای همسران جوان
آرامش برای همسران جوان
نارضایتی زن و شوهرهای جوان از یکدیگر علاوه بر اینکه بر لذت از زندگی و موفقیت های اجتماعی، شغلی و اقتصادی تاثیر منفی می گذارد، گاهی متاسفانه به مشکلات اخلاقی نیز منجر می گردد...
 
 
 
سن دوستی :
5 سال
رتبه دوستی :
183
امکانات
مطالب

 
شما هم میتونی اینجا کلیک کنی ، فرم همکاری رو پر کنی و یکی از تهیه کننده های یک دوست باشی !
© 2008-2013 1Doost dot com. All rights reserved.
اعضا
منوی اصلی
تا هر شب مطالب سایت براتون ایمیل بشه


دانلود نسخه اندروید یک دوستValid XHTML 1.0 Strict
[Valid RSS]
 


خوانندگان ثابت اخبار