Today Photo

چگونه شخصیت خود را دوست داشتنی کنیم

روانشناسی | چگونه شخصیت خود را دوست داشتنی کنیم دوست داشتنی شدن کار زیاد سختی نیست. برای شروع بهتر است وقتی با دیگران روبه رو می شوید، لبخند بزنید و با روی باز با آنها صحبت کنید.
 

اکثر ما دوست داریم دیگران دوستمان داشته باشند، چون در این صورت انگار زندگی بهتر می شود. اینکه دیگران دوستمان داشته باشند یا نه، کاملاً به خودمان بستگی دارد؛ به اینکه چگونه رفتار می کنیم و چگونه با دیگران کنار می آییم. خیلی وقت ها آنطور که باید با مردم برخورد صحیح نداریم و می گوییم می خواهیم دیگران ما را همین طور که هستیم دوست داشته باشند.

این بدان معناست که ما کارهایی را که باید انجام بدهیم نمی دهیم و قصد تغییر دادن راه و روش خود را نیز نداریم و خیلی راحت می گوییم چرا نمی توانند من را همین طور که هستم بپذیرند و دوست داشته باشند؟ واقعیت این است که برای آنکه دوستمان بدارند باید دوست داشتنی باشیم.

دوست داشتنی شدن کار زیاد سختی نیست. برای شروع بهتر است وقتی با دیگران روبه رو می شوید، لبخند بزنید و با روی باز با آنها صحبت کنید. رفتاری دوستانه و صمیمی داشته باشید، از مشکلات آنها با خبر شوید و سعی کنید درکشان نمایید و به احساساتشان توجه کنید، وقتی با دیگران روبه رو می شوید، بلافاصله سلام کنید و منتظر نمانید آنها سلام کنند. آنها را به اسم کوچک صدا بزنید و نشان دهید که از دیدنشان خوشحال هستید. طوری رفتار کنید که انگار از زندگی حسابی لذت می برید. همیشه به خوبی ها فکر کنید. حتی اگر زیاد هم مایل نیستید خود را مثبت نشان دهید هرگز شکایت نکنید و غر نزنید.

جذاب باشید
جذابیت چیزی سوای زیبایی است. شخصی می تواند زیبا باشد ولی هرگز جذاب نباشد و همچنین می تواند جذاب باشد، ولی زیبا نباشد. طرز سلوک آدمی، انتخاب لباس ها، حالت های روانی و... در این امر مؤثر هستند.

اگر می خواهید فردی موفق و نافذ در قلب ها باشید و از موفقیت لذت ببرید، نخست باید با خودتان ارتباط صحیح برقرار کنید، زیرا معنی و مفهوم رویدادهای زندگی را خودتان تعیین می کنید.

تمیز و مرتب باشید
وقتی تمیز و مرتب باشید این هماهنگی شما را جذاب می کند. آنچه مهم است تمیز و مرتب بودن در عین سادگی است.

افرادی که به آراستگی خود توجه ندارند از جذابیت و نفوذ خود بر دیگران می کاهند. بیشتر افراد برای آنکه جذاب باشند شلوغ می کنند و مدام حرف می زنند و این بزرگ ترین اشتباه برای جذاب بودن است. دوستی حرف زیبایی می زد و می گفت: نگفتن صلاح است، کم گفتن طلا است، پر گفتن بلا است.

تأثیر سکوت
سکوت تأثیر روانی فوق العاده ای دارد و شما را باشخصیت تر و عاقل تر و قابل اعتمادتر معرفی می کند که برای ایجاد صمیمیت و تداوم آن زمینه مساعدی است، ولی سکوت نباید ناشی از خجالت و عدم اعتماد به نفس باشد، زیرا در این صورت از جذابیت می کاهد. وقتی نرم و با لطافت و متانت صحبت کنید نخستین گام برای جذاب بودن را برداشته اید. داد و فریاد راه نیندازید. آدم های عصبی و خشن برای صمیمیت نامناسب هستند و هرگز جذاب نخواهند بود.

مؤدب باشید
افراد بی ادب که ظاهری آراسته دارند هرگز مورد علاقه دیگران نخواهند بود. اگر صبح ناراحت و کسل از خواب بیدار شده اید به جای آرامی بروید و به آهستگی با خود تکرار کنید «من خوشحالم، می خواهم شاد و جذاب باشم» یا در هنگام برخاستن از خواب به راز و نیاز با پروردگارتان بپردازید و در ادامه بگویید «امروز سلامتی، موفقیت، شادی، زیبایی، جذابیت و صمیمیت به من تعلق دارد» و آنگاه در طلب این خواسته ها گام بردارید. همیشه تبسم کنید، ولی شوخی زیادی از جذابیت می کاهد. در تبسم، سنگینی و متانت است و جذابیت، ولی در خنده و شوخی بی مورد سبکی و کاهش جذابیت.

قاطع باشید
قاطع باشید و هدف هایتان را مشخص کنید. افراد مصمم و پرتلاش چون همیشه برنامه ریزی منظمی دارند، دارای جذابیت زیادی می باشند. آنها با اعتماد به نفس به ایجاد روابط صمیمانه خود ادامه می دهند.

هدیه دادن فوران و انفجار صمیمیت است؛ به ویژه اگر طرف مقابل انتظار این هدیه را نداشته باشد. هرگز اهمیتی ندارد که هدیه چه نوع یا جنسی باشد، مهم اهمیت دادن به طرف مقابل است. مواظب صحبت ها و افکارتان باشید، زیرا ذهن نیمه هوشیارتان هر اعتقادی را که به زبان بیاورید در خود حفظ می کند و آن را می پذیرد. با صحبت های شیرین و دلچسب روحیه خود را تقویت و شاد کنید و از واژه های «نمی توانم» و «نمی شود» و... هرگز استفاده نکنید و به این فکر باشید که می خواهید روز خوبی را در کنار خانواده و دوستان با شادی بگذرانید.

منبع : برترین ها
اشتراک ایمیل های شبانه
آبونه 1دوست بشین
تا لیست آخرین مطالب سایت هر شب براتون ایمیل بشه
 
این صفحه رو
 
توئیتش کن تو فیسبوک شیر کن برای فرند فید بفرست به تامبلر بفرست چاپش کن
 
 
امتیاز بدین
لطفا برای تشخیص مطالب بهتر ، به این مطلب امتیاز بده
 
آمار امتیازات
برای استفاده از امکانات جدید سایت ، با یک دوست دوست بشین
 
 
نظر های داده شده
تا این لحظه 19 نظر برای این مطلب ثبت شده. شما هم اینجا نظرت رو برامون بنویس
 
دینا
6 سال پیش
این مطلب رو توی چند تا سایت دیگه هم خوندم لطفا مطالب جدید و بکر بنویسید
سيما
7 سال پیش
موافقم و مرسی از مطلب آموزنده تان.
هستی
7 سال پیش

با نظر نوشابه جوون ا ا ا شرمنده نونوش جوون موافقم تاثیر گذاره امتحانش مجانیههههههههههههههههههههههههه

نونوش
7 سال پیش

تاثیر سکوت !!

bahare
7 سال پیش

morede akhar az hame mohemtare , kasi ke ghatee hameye sakhtiharo poshte sar mizare mercccc zari jan

dalar
7 سال پیش

seda niz besyar tasir darad , sedaye rasa va mohkam kheyli asar gozare


سحر
7 سال پیش

خیلی عالی بود

زری راد
7 سال پیش
کاملا موافقم خصوصا با موارد 2 و3!
نازنین
5 سال پیش
kheili ja'ame va ma'ane!ba tashakor!
حسن
4 سال پیش
خیلی قشنگ بود مرسی
مژان
4 سال پیش
خیلی زیبا وقابل لمس بود سپاس
سرتق
4 سال پیش
عالی بود....کلی کیف کردم
نگين
4 سال پیش
مرسی خیلی خوب بود دستتون دردنکنه
نگين
4 سال پیش
مرسی خیلی خوب بود دستتون دردنکنه
نگين
4 سال پیش
زیادخوب نبود امادستتون دردنکنه
شهدخت
4 سال پیش
خیلی عالی بودوبا مرتب بودن و تبسم کردن خیلی موافقم...ممنون
روشا
4 سال پیش
سپاس بی پایان
سحر
2 سال پیش
عالی بود ب دلم نشست
 
نظر بدین
ممنون که لطف میکنی و با نوشتن نظرت دلگرممون میکنی
 
برای استفاده از امکانات جدید سایت ، با یک دوست دوست بشین
 

بررسی انواع مختلف سرویس های میزبانی وب
بررسی انواع مختلف سرویس های میزبانی وب
همان طور که همه ما می دانیم، میزبانی وب، ستون فقرات یک وب سایت محسوب می شود. یک بنیان برای وب سایت یا بلاگ شما. هیچ کس نمی تواند بدون داشتن یک بنیان قوی، رویای ساخت آسمانخراش را در سر داشته باشد.

بیش از 6 هزارسوراخ درصورت عجیب ترین عروس دنیا
بیش از 6 هزارسوراخ درصورت عجیب ترین عروس دنیا
در واقعه ای عجیب و جالب این دیفیدسون در مراسم عروسیش صورت خود را با سوراخ زینت داد تا از این طریق بتواند رکورد جدیدی در دایره المعارف گینس به ثبت برساند.
 
 
 
سن دوستی :
6 سال
رتبه دوستی :
152
امکانات
مطالب

 
شما هم میتونی اینجا کلیک کنی ، فرم همکاری رو پر کنی و یکی از تهیه کننده های یک دوست باشی !
© 2008-2013 1Doost dot com. All rights reserved.
اعضا
منوی اصلی
تا هر شب مطالب سایت براتون ایمیل بشه


دانلود نسخه اندروید یک دوستValid XHTML 1.0 Strict
[Valid RSS]
 


خوانندگان ثابت اخبار