Today Photo

ساعت 10 و 10 دقیقه

دانستنی ها | ساعت 10 و 10 دقیقه البته درستش 10 و 9 دقیقه و 37 ثانیه است... ممکنه برای شما هم سوال پیش اومده باشه که چرا تمام ساعت های آکبند و مارکدار معروف روی این زمان تنظیم شده اند...
 

ساعت 10 و 10 دقیقه

دلیل اول) لبخند: بعضی ها معتقدن که وقتی ساعت روی این زمان قرار میگیره تصویر لبخند رو نشون میده و به این دلیل ساعت ها روی 10 و 10 دقیقه تنظیم می کنن ولی خب به جای ساعت ده و ده دقیقه روی یک و پنجاه دقیقه هم تنظیم بشه فرق زیادی از لحاظ ظاهری نداره!

دلیل دوم) علامت پیروزی: چون حرف "وی" در حروف لاتین ابتدای کلمه ویکتوری به معنی پیروزی و موفقیت قرار داره نماد پیروزی به حساب میاد (توی راهپیمایی ها و تظاهرات هم دلیل اینکه مردم دستشون رو مشت میکنن و دوتا انگشت رو باز میکنن نمایش همین حرفه) خب بعضی ها معتقدن که چون عقربه های ساعت در این وضعیت حرف وی رو نشون میده نماد پیروزیه!

دلیل سوم) تقارن خطی: بعضی ها میگن در این وضعیت تقارن زیبایی بین عقربه ها وجود داره که باعث میشه ساعت قشنگتر دیده بشه البته نمی دونم خوب چه دلیلی داره حتماً ده و ده دقیقه باشه مثلاً چرا هشت و بیست دقیقه نیست!؟

دلیل چهارم) آبراهام لینکلن: خیلی ها میگن که زمان ترور آبراهام لینکلن اولین رئیس جمهور حزب جمهوری خواه آمریکا این ساعت بوده! البته من گشتم دنبالش یه جایی نوشته بود ساعت ترور این فرد، حدود 10 و پونزده دقیقه شب بوده و زمان مرگش هم هفت و بیست و دو دقیقه صبح! حالا چرا این دلیل رو میارن نمی دونم!

دلیل پنجم) بمباران هیروشیما و ناکازاکی: دلیل این گروه بد نیست! میگن این یادبود بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی به حساب میاد چون توی این ساعت انجام شده! دنبال این موضوع هم گشتم ببینم همینه یا نه؟ چیز خاصی پیدا نکردم بمباران اتمی در سال هزار و نهصد و بیست انجام شده و از اون زمان میگن ساعت ها رو روی این زمان تنظیم کردن!

دلیل ششم) ساخت اولین ساعت: این دلیل هم جالبه! میگن چون اولین ساعت رو در این زمان تونستن بسازن این ساعت رو تنظیم میکنن! البته خیلی بعیده چون بیشتر از صد سال از ساخت اولین ساعت عقربه ای به شکل امروزی میگذره بنابراین نمی شه راحت قبول کرد که لحظه ساخت اولین ساعت این زمان بوده!

دلیل هفتم) دیده شدن مارک شرکت ها: برای اینکه مارک شرکت ها معمولاً زیر ساعت دوازده و بالای ساعت شش قرار داره خب بنابراین باید این دو محدوده خالی از عقربه باشه! ترکیب این دلیل با دلیل اول و سوم چیز جالب و منطقی تری در میاد.

این کار رو اولین بار یکی از شرکت های بزرگ ساعت سازی انجام داد (سیکو) و بعد از اون بقیه هم گفتن شاید یه چیز خاصی باشه رفتن دنبالش. ممکنه اصلاً دلیلش همین بوده که سیکو میخواسته ساعت هاش از روی جاهای عقربه هاش در نگاه اول قابل شناسایی باشه!

منبع : امپراتور
اشتراک ایمیل های شبانه
آبونه 1دوست بشین
تا لیست آخرین مطالب سایت هر شب براتون ایمیل بشه
 
این صفحه رو
 
توئیتش کن تو فیسبوک شیر کن برای فرند فید بفرست به تامبلر بفرست چاپش کن
 
 
امتیاز بدین
لطفا برای تشخیص مطالب بهتر ، به این مطلب امتیاز بده
 
آمار امتیازات
برای استفاده از امکانات جدید سایت ، با یک دوست دوست بشین
 
 
نظر های داده شده
تا این لحظه 12 نظر برای این مطلب ثبت شده. شما هم اینجا نظرت رو برامون بنویس
 
Gharibe
6 سال پیش

دلیل هشتم :

"37..109
این ساعت و دقیقه و ثانیه ایه که پایان جنگ جهانی اعلام شد .
برای نشون دادن صلح و اعتقاد به صلح جهانی این کار تو همه ی دنیا باب شده

دلیل اصلیه این کار فکر می کنم این باشه....

از اکثر ساعت فروشی ها که پرسیدم این جواب رو گرفتم.

ابی‌
7 سال پیش

من هم کامنتی که هدیه خانم را نوشتند را شنیدم یعنی اتمام جنگ جهانی در این ساعت ولی فکر نمیکنم چون پایان جنگ در اروپا در ساعت 22:43 (به وقت اروپای مرکزی ) در روز 8 می 1945 است.

دلایل 1 ، 3، 7 منطقی تر هستند .

hedie
7 سال پیش

man shenidam ke zamane etmame jange jahanie dovom saate 10:10 bude o dalilesh ine

منوچهر س
7 سال پیش

بمباران هیروشیما1945 رخ داد

نوشین محمدعلی
7 سال پیش

manam tavajoh nakarde boodam!

زری راد
7 سال پیش
چه جالب، تا حالا دقت نکرده بودم.
مريم
6 سال پیش
به دردم خورد ممنون
سحر
6 سال پیش
دستتون درد نکنه عالی بود بوسسسسسس
وحيد
6 سال پیش
خوب بودن تشکر
عرفان
5 سال پیش
من عرفان شهاب 18 ساله از تهران خواستم از این تریبون تولد مادرم رو بهش تبریک بگم .
(( تولدت مبارک ))
بنیامین محمدی
5 سال پیش
من یه جا دیگه خوندم که یکی دیگه ازدلالیش این بوده که در ساعت 10 :10 پایان جنگ جهانی اول بوده !! باید در این موردم تحقیق کرد !!
زهرا
4 سال پیش
عالی بود.جامع وکامل خیلی خیلی ممنون
 
نظر بدین
ممنون که لطف میکنی و با نوشتن نظرت دلگرممون میکنی
 
برای استفاده از امکانات جدید سایت ، با یک دوست دوست بشین
 

شرح پریشانی
شرح پریشانی
دوستان شرح پریشانی من گوش کنید، داستان غم پنهانی من گوش کنید. قصه بی سر و سامانی من گوش کنید، گفتگوی من و حیرانی من گوش کنید.

تصویر ذهنی
تصویر ذهنی
تصویر سازی ذهنی یعنی اندیشیدن به یک موضوع خاص. در واقع وقتی به چیزی فکر میکنیم داریم تصویری از آن را در ذهن می سازیم و درک مفهوم بدون تصویر ذهنی از آن مفهوم صورت نمی گیرد. (ارسطو : تفکر بدون تصویر ذهنی غیرممکن است.)
 
 
 
سن دوستی :
5 سال
رتبه دوستی :
163
امکانات
مطالب

 
شما هم میتونی اینجا کلیک کنی ، فرم همکاری رو پر کنی و یکی از تهیه کننده های یک دوست باشی !
© 2008-2013 1Doost dot com. All rights reserved.
اعضا
منوی اصلی
تا هر شب مطالب سایت براتون ایمیل بشه


دانلود نسخه اندروید یک دوستValid XHTML 1.0 Strict
[Valid RSS]
 


خوانندگان ثابت اخبار