Today Photo

تصاویر بی نظیر از دره مرگ

گردشگری | تصاویر بی نظیر از دره مرگ دره مرگ،‌ کم‌ارتفاع‌ترین، داغ‌ترین و خشک‌ترین سرزمینی است که در آمریکای جنوبی وجود دارد و پر است از مکان‌هایی که اغلب عنوان شیطان، بد یا لم‌یزرع را با خود دارند. مناظر این منطقه در نوع خود بی‌نظیرند.
 

دره مرگ نام یک پارک ملی در کالیفرنیا و نوادا است. یک صحرای عالی با همه ویژگی‌هایی که از صحرا می‌توانید انتظار داشته باشید:‌ تپه‌های شنی در شکل‌های گوناگون، ‌قله‌های کوهستانی بلندی که حتی روی آن‌ها برف هم دیده می‌شود، صخره‌هایی که لایه‌لایه و رنگارنگ هستند، دره‌های عمیق و باریکی که جریان آب حفر کرده و سه میلیون هکتار حیات وحش. دره مرگ سرزمین مردم تیمبیشا شوشون و محل زندگی گیاهان و حیوانات بی‌نظیری است که می‌توانند در شرایط سخت این صحرا زندگی کنند.

 

تصاویر بی نظیر از دره مرگ

نقطه زبریسکی

دلیل نامگذاری دره مرگ،‌ ترسناک بودن یا آسیبی که به قلب شما می‌زند نیست،‌ بلکه خشکی و حرارت آن‌جا است. درجه هوا در این پارک حتی تا 57 درجه سانتیگراد هم رسیده است. نقطه زبریسکی که در این تصویر می‌بینید،‌ منظره‌ای زیبا از زمین‌های خشک و لم‌یزرع در این منطقه را به نمایش می‌گذارد.

 

تصاویر بی نظیر از دره مرگ

مزرعه شیطان

از انبوه ساقه‌های ذرت که به شکل توده‌هایی ضخیم درآمده‌اند،‌ "توده‌های ذرت" در مزرعه ذرت شیطان واقع در پارک ملی دره مرگ به وجود می‌آید. معروف‌ترین مکان نزدیک به این مزرعه، زمین گلف شیطان است. منطقه‌ای سنگی و نمکی که فقط شیطان می‌تواند در آن گلف بازی کند.

 

تصاویر بی نظیر از دره مرگ

حوضچه آب بد (بدواتر)

بازدیدکنندگان دره مرگ باید 86 متر از سطح دریا پایین‌تر بروند تا به پست‌ترین نقطه آمریکای شمالی برسند. این‌جا منطقه‌ای وسیع با مساحت 520 کیلومتر مربع پوشیده از صفحه‌های نمکی است. این صفحه‌های نمکی از کلریدسدیم ساخته شده‌اند که به نمک خوراکی معروف است،‌ بله همان نمکی که در پخت غذا یا سر میز از آن استفاده می‌کنیم.

 

تصاویر بی نظیر از دره مرگ

ارتفاع دره مرگ

تابلویی در کنار تنها جاده‌ای که در طول دره مرگ کشیده شده است: شما پایین‌تراز سطح دریا هستید! این دره برای داشتن بسیاری از القاب برتر معروف است: خشک‌ترین و داغ‌ترین نقطه، حالا هم دارای کم‌ترین ارتفاع!

 

تصاویر بی نظیر از دره مرگ

تپه‌های یورکا یا تپه‌های ابراز پیروزی از اکتشاف!

اگر تصمیم گرفتید از دره مرگ دیدن کنید،‌ هنگام بالا رفتن از این تپه‌ها بدانید که یک پدیده اسرارآمیز باعث می‌شود شن‌ها صدایی مانند صدای یک هواپیما تولید کنند. زیبایی این تپه‌ها شگفت‌انگیز و فوق‌العاده است.

 

تصاویر بی نظیر از دره مرگ

چشمه پالم در دره شور

چشمه‌های آب گرم طبیعی در دره شور،‌ برای افراد محلی مقدس و باارزش هستند و در واقع مکانی برای آرامش محسوب می‌شوند. آب این چشمه‌ها مملو از مواد معدنی مانند کربنات کلسیم است.

 

تصاویر بی نظیر از دره مرگ

کوره‌های وایلدرز

اگر به این ساختمان‌های کندو شکل به اندازه کافی نزدیک شوید،‌ بوی دود احساس خواهید کرد. اما اصلا نگران نشوید،‌ این بوی کوره‌های قدیمی است. در زمان‌های گذشته از این کوره‌ها برای پرداخت نقره استفاده می‌شده، اما امروزه دیگر کار نمی‌کنند.

 

تصاویر بی نظیر از دره مرگ

طاق‌های طبیعی

صخره‌هایی که به دلیل فرسایش تراش خورده‌اند،‌ شیارهای عمیقی که به دست جریان‌های آبی کنده شده‌اند و رنگ‌های سنگ‌ها در کنار تپه‌های ماسه‌ای، ‌جذابیت بی‌نظیری به دره مرگ می‌دهند که آن را بسیار معروف ساخته است.

منبع : خبرخونه
اشتراک ایمیل های شبانه
آبونه 1دوست بشین
تا لیست آخرین مطالب سایت هر شب براتون ایمیل بشه
 
این صفحه رو
 
توئیتش کن تو فیسبوک شیر کن برای فرند فید بفرست به تامبلر بفرست چاپش کن
 
 
امتیاز بدین
لطفا برای تشخیص مطالب بهتر ، به این مطلب امتیاز بده
 
آمار امتیازات
برای استفاده از امکانات جدید سایت ، با یک دوست دوست بشین
 
 
نظر های داده شده
تا این لحظه 4 نظر برای این مطلب ثبت شده. شما هم اینجا نظرت رو برامون بنویس
 
اطا
6 سال پیش

دره ی زیبا وبسیار مرموزیست

رضا.د
6 سال پیش

نونوش
6 سال پیش

باید بدنبال هیجان بود عزیزم......بیا بریم ببینیم! یاد اون آهنگ افتادم که میگه : بیا که برویم از این ولایت من و تو ....

زری راد
6 سال پیش
چه جای ترسناک و البته زیبایی باید باشه.
 
نظر بدین
ممنون که لطف میکنی و با نوشتن نظرت دلگرممون میکنی
 
برای استفاده از امکانات جدید سایت ، با یک دوست دوست بشین
 

دندان و شخصیت
دندان و شخصیت
دندان های مرتب، منظم و ریز ... دندان های پیشین (سانترال) بزرگ تر ... دندان های نامرتب ... دندان های مرتب اما با فاصله .... هر کدام چه شخصیتی را بازگو میکند ؟

به یاد «الیزابت تیلور»
به یاد «الیزابت تیلور»
به زیبایی شهره بود و اینکه هیچگاه پیر نمی‎شود، مشهور بود جوانی رازش را با او در میان گذاشته! تا اواسط دهه نود و شصت و چند سالگی این گونه می‎نمود که زن چهل ساله زیبایی‎ست، اما کهنسالی و پیری تقدیر ناگزیر همه‎ی ماست، حتی ستارگان و بت‎های ...
 
 
 
سن دوستی :
5 سال
رتبه دوستی :
183
امکانات
مطالب

 
شما هم میتونی اینجا کلیک کنی ، فرم همکاری رو پر کنی و یکی از تهیه کننده های یک دوست باشی !
© 2008-2013 1Doost dot com. All rights reserved.
اعضا
منوی اصلی
تا هر شب مطالب سایت براتون ایمیل بشه


دانلود نسخه اندروید یک دوستValid XHTML 1.0 Strict
[Valid RSS]
 


خوانندگان ثابت اخبار