Today Photo

سه ویژگی اندروید 8.0 فاش شد

شبکه و اینترنت | سه ویژگی اندروید 8.0 فاش شد سه مورد از امکانات جدید و جذاب نسخه ی 8.0 سیستم عامل اندروید فاش شده است.
 

بر اساس جدیدترین آمار و ارقام منتشر شده در وب سایت توسعه دهندگان سیستم عامل اندروید، کمتر از دو درصد کاربران این پلتفرم از نسخه ی 7.0 که جدیدترین نسخه ی اندروید است استفاده می کنند. اما این موضوع باعث نشده که گوگل انتشار نسخه های جدید تر سیستم عامل موبایلی خود را متوقف کند. اواخر ماه گذشته یکی از مدیران این شرکت در حساب توییتر خود در پاسخ به روزنامه نگاری به سبکی زیرکانه نسخه بعدی اندروید را تبلیغ کرده است.

اینکه گوگل بخواهد نام در نظر گرفته شده برای نسخه بعدی سیستم عامل اندروید را به این زودی ها فاش کند، چندان مرسوم نیست، اما در روز سه شنبه، وب سایت VentureBeat یکسری اطلاعات در مورد نسخه ی بعدی اندروید منتشر کرد که ظاهرا برخی از این جزئیات فاش شده واقعی هستند.

بنا به اعلام منبع VentureBeat سه مورد از ویژگی هایی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد، احتمالا بخشی از به روزرسانی اندروید O است که اواخر سال جاری منتشر خواهد شد. اولین قابلیت کپی لس (Copy Less) نام دارد. این ویژگی در واقع می تواند اطلاعات مورد نظر شما که قصد کپی آن را دارید از منابع شناسایی کرده و به طور خودکار آن ها را کپی کند تا بتوانید در یک سند متنی یا ایمیل از اطلاعات کپی شده استفاده کنید. VentureBeat برای درک بهتر این قابلیت مثالی آورده که در ادامه آن را توضیح می دهیم.

سه مورد از امکانات جدید و جذاب نسخه ی 8.0 سیستم عامل اندروید فاش شده است.

اگر شما و یکی از دوستانتان در مورد اینکه در چه مکانی شام بخورید با یکدیگر چت کرده باشید و سپس یک رستوران خوب از طریق اپلیکیشن Yelp بیابید، در این هنگام وقتی مجددا به مکالمه با دوست خود بازگردید و «it's at» را تایپ کنید، سیستم عامل اندروید به طور خودکار در صفحه کلید جی بورد آدرس کامل رستوران یاد شده را پیشنهاد می کند تا بتوان با یک تپ آن آدرس را در مکالمه ی خود وارد کنید.

در این روش از نظر تئوری شما هیچ اطلاعاتی را کپی و سپس الصاق نخواهید کرد. مطمئنا هیچ کس تمایلی به کپی کردن اطلاعات زیاد و مختلف و سپس الصاق کردن همه یا بخشی از آن اطلاعات ندارد و با قابلیت جدید اندروید 8.0 که به آن اشاره شد، بسیاری از مواقع دیگر نیازی به کپی و الصاق دستی اطلاعات نخواهید داشت.

دومین ویژگی شایعه شده در واقع به طور مستقیم از پلتفرم اپل به اندروید آمده است. این ویژگی باعث می شود با تپ کردن روی یک آدرس در یک پیام اپلیکیشن گوگل مپز به طور خودکار باز شده و موقعیت مکانی آدرس یاد شده را نشان خواهد داد. این قابلیت از چند سال قبل به سیستم عامل آی او اس اضافه شده و بنابراین به نظر می رسد وقت آن رسیده که در سیستم عامل اندروید نیز شاهد چنین امکانی باشیم. متاسفانه برخی از منابع این قابلیت را تایید نکرده یا این مورد را رد کرده اند که آدرس ها در اپلیکیشن های پیام رسان شخص ثالث توسط سرویس نقشه های گوگل باز شوند.

در نهایت بنا به اعلام منبع این خبر گفته شده که اندروید 8.0 مجهز به ویژگی های ژست های حرکتی خواهد بود. یکی از این ژست ها به کاربران اجازه می دهد تا با کشیدن حرف C روی نمایشگر، بتوانند اپلیکیشن مخاطبان را باز کنند. منبع یاد شده می گوید که این ژست ها احتمالا با تاخیر به نسخه ی بعدی اندروید اضافه خواهند شد و به همین دلیل بهتر است نفس تان را برای اضافه شدن این مورد در سینه حبس نکنید.

نظر شما در مورد قابلیت های مورد اشاره برای اندروید O چیست؟

منبع : زومیت
اشتراک ایمیل های شبانه
آبونه 1دوست بشین
تا لیست آخرین مطالب سایت هر شب براتون ایمیل بشه
 
این صفحه رو
 
توئیتش کن تو فیسبوک شیر کن برای فرند فید بفرست به تامبلر بفرست چاپش کن
 
 
امتیاز بدین
لطفا برای تشخیص مطالب بهتر ، به این مطلب امتیاز بده
 
آمار امتیازات
برای استفاده از امکانات جدید سایت ، با یک دوست دوست بشین
 
 
نظر های داده شده
تا این لحظه 9 نظر برای این مطلب ثبت شده. شما هم اینجا نظرت رو برامون بنویس
 
یاور محمدی
4 هفته پیش
اون قسمتش که مربوط به قرار و شام خوردن بود نظرم و جلب کرد... اول باید طرف و پیدا کنیم بعد اندروید گوشیمون و بروز رسانی کنیم
تور سرعین
3 هفته پیش
ممنون از مطلبتون.
تور سرعین
کولر گازی
3 هفته پیش
سلام. خیلی سایت خوبی دارید. پیروز و موفق باشید.
کولر گازی
نصب دوربین مداربسته
3 هفته پیش
موفق و سربلند باشید
نصب دوربین مداربسته
سود پرک
3 هفته پیش
سلام. خیلی سایت خوبی دارید. پیروز و موفق باشید.
سود پرک
طراحی بنر
2 هفته پیش
ممنون از سایت شما
نو عروس
1 روز پیش
سلام. خیلی سایت خوبی دارید. پیروز و موفق باشید.
نو عروس
1 روز پیش
موفق و سربلند باشید
شرکت خدماتی
11 ساعت پیش
 
نظر بدین
ممنون که لطف میکنی و با نوشتن نظرت دلگرممون میکنی
 
برای استفاده از امکانات جدید سایت ، با یک دوست دوست بشین
 

عید کجا برویم
عید کجا برویم
وسط خانه تکانی، خرید آجیل و کیف و لباس نوی نوروز حتما از خودتان پرسیده اید که عید کجا بروم؟.
 
 
 
سن دوستی :
17 ماه
رتبه دوستی :
39
امکانات
مطالب

 
شما هم میتونی اینجا کلیک کنی ، فرم همکاری رو پر کنی و یکی از تهیه کننده های یک دوست باشی !
© 2008-2013 1Doost dot com. All rights reserved.
اعضا
منوی اصلی
تا هر شب مطالب سایت براتون ایمیل بشه


دانلود نسخه اندروید یک دوستValid XHTML 1.0 Strict
[Valid RSS]
 


خوانندگان ثابت اخبار