Today Photo

موفقیت

روانشناسی | موفقیت موفقیت یعنی چی؟ حتماً شما هم مثل تمام آدم های دیگه تا حالا این کلمه یا معادل های فارسی اون مثل پیروزی و کامیابی رو هزاران بار شنیدین و صدها بار در مورد خودتون و سایرین استفاده کردین... شاید توی ذهنتون یه چارچوب واسه تعریف یه آدم موفق در نظر گرفتین و صد در صد جملات معروف زیادی از آدم های بزرگ در توضیح این لغت شنیدین و یا خوندین ...
 

بسیاری از بزرگان موفقیت رو نتیجه ی تلاش می دونن، به عبارت دیگه به قول ما ایرانی ها،" کار نیکو کردن از پرکردن است". در این مورد، پابلو پیکاسو معتقده که: " تلاش زیربنای تمام موفقیت هاست". ادامه ی تلاش به عبارت دیگه یعنی خط کشیدن به دور ترس و دلسردی از شکست. مایکل جوردن بسکتبالیست معروف آمریکایی در یکی از مصاحبه هاش در این مورد گفته بود: " بارها و بارها در زندگی شکست خوردم و به همین دلیله که حالا موفقم" و وینستون چرچیل باور داشت که: "موفقیت یعنی سفر کردن از شکستی به شکست دیگر بدون از دست دادن اشتیاق".

حالا میون این تلاش کردن ها و تن ندادن ها به دلسردی ناشی از شکست، جایگاه شانس کجاست و این که شما چه قدر شانس رو در موفقیت دخیل می دونین؟ آیا مثل لری کینگ فکر با صراحت تمام فکر می کنید که: "تمام اونایی که به موفقیتی رسیدن و دخالت شانس رو نادیده گرفتن، فقط خودشونو مسخره می کنن"؟ و آیا با آین رند موافقید که اعتقاد داره: "بهترین راه بالا رفتن از نردبان موفقیت پا گذاشتن روی پله های فرصت هاست"؟ شاید هم در جبهه ی مخالف جا می گیرید و می گید که حق با افرادی مثل ارل ویلسون: "موفقیت خیلی ساده از شانس ناشی می شه. اینو از هر بازنده ای که بپرسی تصدیقش می کنه!!!" به هر حال این روزها همه جا حرف از آزادی اندیشه ست و شما هم در انتخاب، آزاد!

"آدم موفق کسیه که با آجرهایی که دیگران به سمتش پرتاب می کنن، برای خودش یه حریم محکم بسازه" (دیوید برینکلی). اما تمام این مقدمه ی طولانی رو چیدم تا به این سؤال اساسی برسم: موفقیت به چه دردی می خوره؟!

نه صبر کنین! قبل این که بزنین زیر خنده خوب بهش فکر کنین...

شما یه فرد موفقید... حالا؟!

باشه باشه، حق با شماست، حداقلش اینه که به خودتون یه چیزایی رو ثابت کردین و یه بار دیگه توانایی هاتون رو برای ذهنتون یادآور شدید. این یعنی در درجه اول تمام این تلاش به خاطر خودتون بوده؛ اول خودتون بعد دیگران. به قول بیل کازبای: "من کلید رسیدن به موفقیت را نمی شناسم اما می دانم کلید شکست همان تلاشی است که در جهت راضی کردن سایرین می کنیم".

و در آخر یادمون باشه که: "موفقیت معلم پستیه که به آدم های گمراه تلقین می کنه هرگز بازنده نخواهند بود" (بیل گیتس). پس "بهتره که در پی کسب ارزش آن باشیم تا صرف موفقیت" (آلبرت انیشتن).

اشتراک ایمیل های شبانه
آبونه 1دوست بشین
تا لیست آخرین مطالب سایت هر شب براتون ایمیل بشه
 
این صفحه رو
 
توئیتش کن تو فیسبوک شیر کن برای فرند فید بفرست به تامبلر بفرست چاپش کن
 
 
امتیاز بدین
لطفا برای تشخیص مطالب بهتر ، به این مطلب امتیاز بده
 
آمار امتیازات
برای استفاده از امکانات جدید سایت ، با یک دوست دوست بشین
 
 
نظر های داده شده
تا این لحظه 6 نظر برای این مطلب ثبت شده. شما هم اینجا نظرت رو برامون بنویس
 
احمد
7 سال پیش

منظورتون از این مقاله چی بوده؟ بالاخره بنظر شما موفقیت خوبه یا بد؟

اصلا نمیتونم نظری داشته باشم ، ولی با آقای عسکری موافقم..

سیما
8 سال پیش

جملاتی که از دیگران در این مطلب  نقل قول شد ه ، بسیار برای من آموزنده بود. الخصوص  گفته  آلبرت انیشتن .

"بهتره که در پی کسب ارزش آن باشیم تا صرف موفقیت" (آلبرت انیشتن.

 

مش قاسم
8 سال پیش

 

موفقیت ،توی این مملکت یعنی اینکه یک پارتی کت و کلفت داشتن ..همین و بس ..

بقیه حرفها هم به قول کدخدا کشک و حرف مفت  ....این قانون پیشرفت و موفقیت هست ،که حتی گاو و خر های طویله ما هم اینو میدونند  ...حالا شما ادعا می کنید نمیدونستید ،عجیب والله

manouchehr Sabzevari
8 سال پیش

محسن عسکری
8 سال پیش

موفقیت معلم پستیه که به آدم های گمراه تلقین می کنه هرگز بازنده نخواهند بود ...

خیلی حرفه ... اونم از قول بیل گیتس ...

هدیه
8 سال پیش

خانم نوشین مطلب خوبی بود

ممنون

موفق باشید

 
نظر بدین
ممنون که لطف میکنی و با نوشتن نظرت دلگرممون میکنی
 
برای استفاده از امکانات جدید سایت ، با یک دوست دوست بشین
 

باور نکن
باور نکن
سلام؛ حال همه ما خوب است ... ملالی نیست جز گم‌شدن گاه به گاه خیالی دور ... که مردم به آن شادمانی بی‌سبب می‌گویند. با این همه عمری اگر باقی بود طوری از کنار زندگی می‌گذرم که نه زانوی آهوی بی‌جفت بلرزد و نه این دل ناماندگار بی‌درمان ....

آنتون چخوف
آنتون چخوف
آنتون چخوف (۱۸۶۰ - ۱۹۰۴) در زندگی کوتاه خود (۴۴ سال) بیش از ۷۰۰ اثر ادبی نوشت. برخی از کارهای او در قالب داستان کوتاه برای رشد و شکوفایی این ژانر مدرن تعیین‌کننده بود. چخوف 29 ژانویه ، ۱۵۰ سال پیش در روسیه به دنیا آمد.
 
 
 
سن دوستی :
5 سال
رتبه دوستی :
1137
امکانات
مطالب

 
شما هم میتونی اینجا کلیک کنی ، فرم همکاری رو پر کنی و یکی از تهیه کننده های یک دوست باشی !
© 2008-2013 1Doost dot com. All rights reserved.
اعضا
منوی اصلی
تا هر شب مطالب سایت براتون ایمیل بشه


دانلود نسخه اندروید یک دوستValid XHTML 1.0 Strict
[Valid RSS]
 


خوانندگان ثابت اخبار