Today Photo
یک مثنوی از مولوی
یک مثنوی از مولوی
داستان مشغول شدن عاشقی به عشق‌نامه خواندن و مطالعه کردن عشق‌نامه درحضور معشوق خویش و معشوق آن را ناپسند داشتن کی طلب الدلیل عند حضور المدلول قبیح والاشتغال بالعلم بعد الوصول الی المعلوم مذموم
تاریخچه چلوکباب
تاریخچه چلوکباب
مورخین و جهانگردان اروپایی که در دوران صفویه از ایران دیدن کرده اند درباره چلوها، پلوها، ترشی ها و مرباها که در ایران طبخ می گردیده است مطالب بسیار زیادی نوشته اند ولی هرگز راجع به چلوکباب حرفی به میان نیامده است.
نرمش برای کاربران کامپیوتر
نرمش برای کاربران کامپیوتر
کارکردن با رایانه در تمام طول روز برای بدن ما مناسب نیست.اگر مجبور هستید در تمام طول روز پشت میز بنشینید، انجام برخی نرمش های ساده باعث بهبود سلامتی و وضعیت جسمی شما می گردد.
نکته های کوچک زندگی
نکته های کوچک زندگی
زندگی همان اندازه که از اتفاقات بزرگ تشکیل شده ، نکته های کوچک هم دارد. نکته هایی که شاید همه ما آنها را بدانیم اما خوب، گاهی فراموش میکنیم. سرشاری زندگی از همین نکات کوچک است که گاهی پیش درآمد اتفاقات بزرگ و سرنوشت ساز می شوند.آنها را جدی بگیرید، هر ...
10 عملی که به مغز ما صدمه می‌زند
10 عملی که به مغز ما صدمه می‌زند
باید مراقب این عضو حساس بود. شوخی بردار نیست. تا آخرین لحظه زندگیمون بهش احتیاج داریم خیلی هم محتاجیم.
آنتونیو ویوالدی
آنتونیو ویوالدی
آنتونیو لوچیو ویوالدی (به ایتالیایی: Antonio Lucio Vivaldi) (زاده 4 مارس 1678 - درگذشته 28 یا 27 ژوئیه 1741) کشیشی ونیزی، یکی از مشهورترین آهنگسازان دوران باروک و ویلنیستی چیره دست بود. او به «کشیش موقرمز (به ایتالیایی: Il prete rosso) نیز مشهور بوده ...
شبانه : آیدا در آینه
شبانه : آیدا در آینه
میان خورشیدهای همیشه زیبایی تو ... لنگری‌ست ــ ... خورشیدی که از سپیده‌دم همه ستارگان ... بی‌نیازم می‌کند ...
فردریک فرانسوا شوپن
فردریک فرانسوا شوپن
فردریک فرانسوا شوپن (Frédéric François Chopin مارس 1810 - اکتبر 1849) نوازنده پیانو و آهنگساز لهستانی بود.او در روستای زلازولا در نزدیکی ورشو از مادری لهستانی و پدری فرانسوی بدنیا آمد. پس از آنکه به عنوان یک کودک نابغه در سرزمین مادری اش شناخته شد در ...
نکته ای از انجیل
نکته ای از انجیل
او در جایگاه پالاینده و خالص کننده نقره خواهد نشست.
من می خوام سرمو تیغ بندازم
من می خوام سرمو تیغ بندازم
خوشبخت ترین مردم در روی این کره خاکی کسانی نیستن که آن جور که می خوان زندگی می کنن. آنها کسانی هستن که خواسته های خودشون رو بخاطر کسانی که دوستشون دارن تغییر میدن .
پاسخ گویی به تماس تلفنی با رایانه
پاسخ گویی به تماس تلفنی با رایانه
تصور کنید در حال کار با لپ‌تاپتان هستید و تلفن همراه‌تان زنگ می‌خورد . مجبورید دست از کار با کامپیوتر بکشید و با تلفن‌تان صحبت کنید . اما احتمالا خبر ندارید که در ویندوز۷ می‌توانید به جای این کار با کامپیوترتان به تلفن‌ها پاسخ دهید !
زیباترین قلب
زیباترین قلب
مرد جوانی وسط شهری ایستاده بود و ادعا می کرد که زیباترین قلب را در آن شهر دارد . جمعیت زیادی گرد آمدند . قلب او کاملا سالم بود و هیچ خدشه ای بر آن وارد نشده بود . پس همه تصدیق کردند که قلب او به راستی زیباترین قلبی است که تاکنون دیده اند.
پیشگویی
پیشگویی
کروسوس پادشاه لودیه تصمیم گرفت به ایرانیان حمله کند. با این حال خواست که با پیشگویان معبد دلفی یونان مشورت کند...
معرفی 12 گوشی جدید
معرفی 12 گوشی جدید
معرفی 12 گوشی جدید از سامسونگ، سونی اریکسون، موتورولا و توشیبا در کنگره جهانی موبایل در بارسلونا
قوانین مرفی
قوانین مرفی
قــوانین مــورفی مــجموعه ای از قوانین حاکم بر زندگی هستند کـه اکثر آنها از بدبینی نـشات گـرفتـه و جـنـبـه شوخی دارند.قوانین مورفی توسط شخصی بنام کاپیـتـان ادوارد مورفی پـا بـه عـرصه حضور گذاشت.
لذت چیزهای کوچک
لذت چیزهای کوچک
زندگی خیلی بالا پایین داره. سختی و راحتی داره. تکرار و نوآوری داره. فقیر و پولدار، پیر و جوون، ایرانی یا خارجی بودن و خیلی چیزای دیگه روی زندگیت تأثیر داره اما یه چیزایی هست که به هیچی و هیچ کس ربطی نداره جز خودت کارهایی که فقط همت کنی و گاهی انجام ...
شیوه راه رفتن انسان
شیوه راه رفتن انسان
انسان ها به شیوه ی هندیان بر سطح زمین راه می روند. با یک سبد در جلو و یک سبد در پشت ...
قانون بازگشت
قانون بازگشت
`اگر به خدا اعتقاد داشته باشم باید قبول کنم که آزاد نیستم و مسوول هیچ کدام از اعمالم نیستم .` آیا شما به خدا اعتقاد دارید؟ ایا شما به این جمله اعتقاد دارید؟
یک داستان واقعی
یک داستان واقعی
آیا دانشگاه هاروارد را می شناسید؟ می دانید ارزش ساختمان های موجود در هاروارد هفت و نیم میلیون دلار بوده است؟
راز تداوم حیات
راز تداوم حیات
اگر سعی نکنیم در باقیمانده عمر دلیل قانع کننده ای برای بدرد بخوربودن برای دیگران به پیشگاه کائنات عرضه کنیم دیر یا زود باید منتظر رفتن باشیم.
خواص خیار
خواص خیار
فکر میکنید خیار چه فوایدی دارد؟ آیا فقط از نظر خوراکی مفید است؟
چطور ، بهتر زندگی کنم ؟
چطور ، بهتر زندگی کنم ؟
پرسیدم...... ، چطور ، بهتر زندگی کنم ؟ با کمی مکث جواب داد : گذشته ات را بدون هیچ تأسفی بپذیر ، با اعتماد ، زمان حالت را بگذران ، و بدون ترس برای آینده آماده شو ....
آن سوی پنجره
آن سوی پنجره
در بیمارستانی ، دو مرد بیمار در یک اتاق بستری بودند . یکی از بیماران اجازه داشت که هر روز بعد از ظهر یک ساعت روی تختش بنشیند . تخت او در کنار تنها پنجره اتاق بود . اما بیمار دیگر مجبور بود هیچ تکانی نخورد و همیشه پشت به هم اتاقیش روی تخت بخوابد.
آنتون چخوف
آنتون چخوف
آنتون چخوف (۱۸۶۰ - ۱۹۰۴) در زندگی کوتاه خود (۴۴ سال) بیش از ۷۰۰ اثر ادبی نوشت. برخی از کارهای او در قالب داستان کوتاه برای رشد و شکوفایی این ژانر مدرن تعیین‌کننده بود. چخوف 29 ژانویه ، ۱۵۰ سال پیش در روسیه به دنیا آمد.
سه پرسش
سه پرسش
غیبت کردن خیلی شیرین و هیجان انگیزه ... یکی از بهترین راه ها برای اینکه حرصتون از کسی رو خالی کنید غیبته ... اما هر زمان شایعه ای روشنیدید و یا خواستید شایعه ای را تکرار کنید این فلسفه را در ذهن خود داشته باشید!
جروم دیوید سالینجر درگذشت
جروم دیوید سالینجر درگذشت
جی‌.دی سالینجر، نویسنده آمریکایی رمان «ناتور دشت» بعد از سال‌ها انزوا و گوشه‌گیری، در سن ۹۱ سالگی و به مرگ طبیعی درگذشت. در مجامع ادبی این شایعه وجود دارد که سالینجر در این سال‌های طولانی که به انزوا سپری کرده، احتمالا آثار فراوانی نوشته است که هرگز کسی از آن‌ها خبر ندارد.
بدترین مکان ها
بدترین مکان ها
انتخاب جایی که مسواک‏تان را قرار می‏دهید، جایی که تلویزیون تماشا می‏کنید و مکانی که مواد غذایی را نگهداری می‏کنید و خیلی انتخاب های دیگر می‏تواند تاثیر زیادی بر سلامت شما داشته باشد. باور ندارید؟ 14 نکته زیر را بخوانید تا ببینید بدترین جاهای ...
وقت شناسی‌
وقت شناسی‌
اندر فواید وقت شناسی، بسیاری از بزرگان نکته ها فرموده اند. شاید اگر گاهی هم سروقت به جایی نرسیدید،بد نیست از کسی بپرسید که پیش از شما چه اتفاقی افتاده ... داستان زیر نمونه ایست از تاخیر و آبرویی که برباد رفت.
اصل موضوع را فراموش نکن
اصل موضوع را فراموش نکن
گاهی فراموش میکنیم. چیزهایی ضروری و حتی گاهی به نظر بدیهی را از یاد می بریم. گاهی گمراه میشویم. حواسمان پرت می شود به چیزهایی که مارا از هدف دور می کنند.
دست تقدیر
دست تقدیر
داستانی در مورد سرنوشت: اسمش فلمینگ بود . کشاورز اسکاتلندی فقیری بود. یک روز که برای تهیه معیشت خانواده بیرون رفت، صدای فریاد کمکی شنید که از باتلاق نزدیک خانه می آمد...
 
|<<   123   >>|
صفحه 1 از 3
مریم بانو


تعداد مطالب : 82
مجموع امتیاز : 25,635
معدل امتیاز : 25635
مجموع بازدید : 250,866
تعداد نظرات : 442
مطالب

 
شما هم میتونی اینجا کلیک کنی ، فرم همکاری رو پر کنی و یکی از تهیه کننده های یک دوست باشی !
© 2008-2013 1Doost dot com. All rights reserved.
اعضا
منوی اصلی
تا هر شب مطالب سایت براتون ایمیل بشه


دانلود نسخه اندروید یک دوستValid XHTML 1.0 Strict
[Valid RSS]
 


خوانندگان ثابت اخبار