Today Photo

شهاب حسینی چرا سینما را رها کرد؟

اخبار سینمائی | شهاب حسینی چرا سینما را رها کرد؟ همیشه هنرپیشه ای علاقه مند به خانواده بوده و حتی این خداحافظی او از سینما بیشتر برای این بوده که مدت بیشتری در خدمت خانواده خود باشد. خود شهاب حسینی در این باره می گوید: «گاهی وقت ها هنرمندان ناچار می شوند دور خود و خانواده شان حصار یا گارد دفاعی بکشند. چون همواره افرادی هستند که قصد دارند وارد حریم خصوصی شن شوند و آرامش را از آن ها بربایند.»
 

مردی علاقه مند به خانواده
شهاب حسینی همیشه هنرپیشه ای علاقه مند به خانواده بوده و حتی این خداحافظی او از سینما بیشتر برای این بوده که مدت بیشتری در خدمت خانواده خود باشد. خود شهاب حسینی در این باره می گوید: «گاهی وقت ها هنرمندان ناچار می شوند دور خود و خانواده شان حصار یا گارد دفاعی بکشند. چون همواره افرادی هستند که قصد دارند وارد حریم خصوصی ان شوند و آرامش را از آن ها بربایند.»

شهاب حسینی در ادامه حرف های خود ضمن اشاره به این نکته که زندگی هنری هنرمندان با زندگی خانوادگی آن ها از اساس با هم ناهمخوانی هایی دارند می گوید: «انتخاب راهی میانه برای اینکه هم زندگی خانوادگی و هم زندگی هنری ات را حفظ کنی با وجود اینکه سختی های بسیاری دارد غیر ممکن نیست. در حال حاضر به خاطر این شرایط دشوار من تصمیم گرفتم راه میانه ای را انتخاب کنم که پیش از من هم بازیگرانی این راه پیموده اند و موفق هم بوده اند مثل جناب مهدی هاشمی که همچنان با همسر محترمشان سرکار خانم گلاب آدینه زندگی بسیار خوبی دارند و در عین حال کارشان را هم هر روز بهتر از روز قبل انجام می دهند.

بازیگرانی که راه میانه را انتخاب نمی کنند دو دسته می شوند یک دسته بازیگرانی هستند که کارشان را بر هر چیزی مقدم می دانند و می خواهند به هر قیمتی که شده سیمرغ و خرس و تمشک و اسکار بگیرند و به نوعی بر این باور هستند که زن و فرزند جلوی دست و پای آن ها را می گیرد و دوست دارند زود تر از دستشان خلاص شوند یک دسته از بازیگران هم هستند که می گویند حرفه دوست داشتنی من خداحافظ. چون خانواده را به هر چیزی ترجیح می دهند.» شهاب حسینی با اشاره به اینکه خود او جزو بازیگران دسته دوم است گفته که مدتی است به این نتیجه رسیده ام که لااقل برای مدتی با حرفه ام خداحافظی کنم.

15 سال وقف کار 5 سال وقف همسر و فرزند و والدین

شهاب حسینی چرا سینما را رها کرد؟

شهاب حسینی از نظر خودش 15 سال را وقف کارش کرده و حالا تصمیم دارد حداقل 5 سال از عمرش را وقف همسر و فرزندش کند. از سویی دیگر شهاب حسینی در همه این سال پدر و مادرش را می دیده اما متوجه نمی شده که چه تغییراتی کرده اند. خود او در این باره با لحنی توام با حسرتی گفته: «یک روز به خودم آمدم دیدم چقدر پیر شدند و به خودم گفتم شهاب اگر یک روز چشمانت را باز کنی و ببینی که آن ها دیگر... چیکار می کنی؟ آن وقت جواب خودت را چی دهی؟ می خواستی مرغ و سیمرغ و خرس و پلنگ بگیری! به چه قیمتی؟! به قیمت اینکه فردا پسرم بیست سالش بشود و بگوید بابا من و تو به اندازه نوک سوزن همدیگر را نمی شناسیم نه من حرف های شما را می فهمم و نه شما حرف های مرا می فهمی. حالا من گنج قارون داشته باشم و خانه من پر شود از سیمرغ و پلنگ های طلایی و نقره ای فستیوال ها و جشنواره های گوناگون! چه ارزشی دارد؟ فرزندم پاره تن من است وقتی من نتوانم با او به اجماع برسم چطور می خواهم با مردم به اجماع برسم؟!»

شهاب حسینی همیشه خودش را به عنوان پدر یک خانواده همانند کشاورزی دانسته که مدت ها وقت گذاشته و زمین زارعی اش را شخم زده و دانه کاشته و حالا باید برای حفظ و حراست از آن و جلوگیری از گزند بکوشد.

تولد همبازی محمد امین
همین چند وقت پیش بود که نام شهاب حسینی برای دریافت جایزه ویژه جشن حافظ اعلام شد و او دست در دست پسرش روی صحنه رفت. محمد امین پسر دوست داشتنی شهاب حسینی است که جان پدر برایش در می رود. خبر خوش اما دوباره پدر شدن شهاب حسینی است. بیش از هر چیز تولد دومین فرزندش را به او تبریک می گوییم.

بازیگر با معرفتی که از گلزار حمایت کرد

شهاب حسینی چرا سینما را رها کرد؟

شهاب حسینی اما بازیگر با معرفتی است که حتی دفاع ازمحمدرضا گلزار که شاید به نوعی او را رقیب بازیگری اش باید قلمداد کنیم پرداخته است: «بازیگری چون محمدرضا گلزار در حوزه کاری خود جزو افراد شماره یک محسوب می شود و دغدغه های برخی بازیگران را ندارد. این بازیگر توانایی کشاندن تعداد بسیاری از تماشاگران را به سینما دارد و حقیقتا من هوش تجاری او را ندارم. دستمزد من مشخص است و این در حالی است که حضور من در هر اثری فروش آن را تضمین نمی کند.

من بازیگر پرفروشی نیستم اما وقتی محمدرضا گلزار می تواند در فروش تاثیر گذار باشد می تواند از این موضوع استفاده کند و دلیلی برای ایراد گرفتن به وی وجود ندارد. گران ترین بازیگر سینمای ایران چند درصد یک بازیگر هالیوودی دستمزد می گیرد؟ فرض کنیم به محمدرضا گلزار یک میلیارد تومان معادل یک میلیون دلار پرداخت کردیم این هزینه یک هفتاد و پنجم درآمد بازیگری همچون جانی دپ و درصد ناچیزی از درآمد سوپراستارهای بالیوودی است». به گفته شهاب حسینی این در حالی است که بازیگران ایرانی به لحاظ کیفی به مراتب در سطح بالاتری نسبت به بازیگران بالیوودی قرار دارند.

تماشای مصائب کارگران برای در آوردن نقش

شهاب حسینی چرا سینما را رها کرد؟

جالب است بدانید که شهاب حسینی برای موفقیت در عرصه سینما بازیگر سخت کوشی بوده است. او برای بازی در فیلم «جدایی نادر از سیمین» و برای درست درآمدن نقشی که به او ایفا شده چند ماهی به بازار کفاش ها رفته تا نقش کفاش فیلم را به خوبی ایفا کند. او همچنین چندین بار مستند «زیر صفر» درباره مشکلات کارگران را دیده. این مستند که شامل تصاویری از فعالیت های کفاشان و مصاحبه هایی شامل گلایه ها و شکایت های آنان از وضع جاری است گویا کمک خوبی برای شهاب حسینی برای رسیدن دقیق به شخصیت مورد نظرش در فیلم «جدایی نادر از سیمین» بوده است.

البته همانطور که گفته شد اگرچه شهاب حسینی برای رسیدن به نقش مورد نظرش در فیلم «جدایی نادر از سیمین» چند ماهی را با کفاش ها گذرانده است، اما از این مستند نیز در جهت اطلاع کامل از جزئیات رفتار و حرکات دست و صورت و نوع کار کردن بروی کفش و نوع حرف زند و موارد دیگر بهره برده است.

افراد خانواده دار پخته تر عمل می کنند

شهاب حسینی چرا سینما را رها کرد؟

شهاب حسینی همشیه نظرات جالبی درباره خانواده داشته. از نظر او خانواده مانع همه تکروی های فرد می شود. چون وقتی شما ملزم هستید که غیر از سرنوشت خودتان به سرنوشت دو نفر دیگر هم فکر کنید آهسته تر و پیوسته تر جلو می روید. فکر شده تر عمل می کنید پخته تر تصمیم می گیرید و وقتی همه این ها درست اتفاق بیفتد نتیجه ای جز موفقیت نخواهد داشت. همه عدم موفقیت ها به خاطر یک طرفه فکر کردن ها و آنی تصمیم گرفتن ها حاصل می شود.

شهاب حسینی همچنین از جمله بازیگران سینما بوده که منتقد یکنواختی در زندگی است. او در این باره می گوید: «ما دراینجا خیلی سریع تن به یکنواختی و روزمرگی می دهیم. موقعی که برای سریال مدار صفر درجه در لهستان بودم هنرورانی برای بازی در فیلم ما حضور داشتند که این کار شغل دوم و سوم همگیشان بود و شغل اصلیشان مهندسی راه و ساختمان و مهندسی کامپیو تر و... بود.

نکته جالب این بود که هنروری که مهندس بود اگر در نقش یک گارسون بازی می کرد تصور می کردید که سی سال است گارسون است زیرا عاشقانه کارش را انجام می داد و تن به باری به هر جهت و روزمرگی نداده بود و به کارش و در اصل به خودش احترام می گذاشت.»

  منبع : برترین ها
اشتراک ایمیل های شبانه
آبونه 1دوست بشین
تا لیست آخرین مطالب سایت هر شب براتون ایمیل بشه
 
این صفحه رو
 
نام شما :
ايميل شما :
ايميل گيرنده :
 
  يه کپي هم به ايميل خودتون بياد 
برای دوستانت بفرست
توئیتش کن تو فیسبوک شیر کن برای فرند فید بفرست به تامبلر بفرست چاپش کن
 
 
امتیاز بدین
لطفا برای تشخیص مطالب بهتر ، به این مطلب امتیاز بده
 
آمار امتیازات
برای استفاده از امکانات جدید سایت ، با یک دوست دوست بشین
 
 
نظر های داده شده
تا این لحظه 8 نظر برای این مطلب ثبت شده. شما هم اینجا نظرت رو برامون بنویس
 
زری راد
2 سال پیش
هم تو مجریگری استعداد داره و هم بازی خوبی داره تو سوپر استار فوق العاده بود!
azin
2 سال پیش
هم خوش قیافس
گلناز
2 سال پیش
برعکس من اصلا از نقشش تو سوپر استار خوشم نیومد.
اصلا نمیتونست حس یه مرد هوس باز رو نشون بده شاید چون اصلا بهش نمیاد ، نمیدونم ولی من یه جورایی فکر میکنم آدم پاکیه . از اول تا آخر فیلم فقط از جایی که تحت تاثیر رها رفتارش عوض شده بود قابل قبول بود.
ولی برعکس نقشش تو جدایی .... و الی انگار خود خودش بود. حتی تو شمعی در باد و رستگاری در ... هم خیلی باور پذیرتر بود تا سوپر استار.
فریبا
2 سال پیش
من از بازیش خوشم میاد مخصوصا تو فیلم " محیا ". و از اینکه برای مدتی با سینما خداحافظی کرده متاسفم. ان شاءا... شاد و پیروز باشه.
سروین
2 سال پیش
نقشش تو دل شکسته رو خیلی خیلی دوس دارم امیدوارم هرجا هست موفق باشه
مینا
2 سال پیش
من سریال ها و فیلم هاش رو دوست دارم. مخصوصا سریال مدار صفردرجه، که به نظرم بهترین بود.
ويدا
11 ماه پیش
به نظر من در کار براى مردم وبینندها بهترین بود وخوش حالم که در خانواده هم برای همسرو فرزندانش بهترین هست ،شهاب حسینی واقعا بی نظیر،
علی
4 هفته پیش
خیلی خوب نقش بازی می کنی شهاب جان
 
نظر بدین
ممنون که لطف میکنی و با نوشتن نظرت دلگرممون میکنی
 
نام شما :
آدرس ایمیل :
وب سایت :برای استفاده از امکانات جدید سایت ، با یک دوست دوست بشین
 
 
 
 
سن دوستی :
22 ماه
رتبه دوستی :
44
 
امکانات
 
 
 
مطالب
 
 

 
شما هم میتونی اینجا کلیک کنی ، فرم همکاری رو پر کنی و یکی از تهیه کننده های یک دوست باشی !
© 2008-2013 1Doost dot com. All rights reserved.
دوستان
منوی اصلی
تا هر شب مطالب سایت براتون ایمیل بشه
Valid XHTML 1.0 Strict
[Valid RSS]
 


خوانندگان ثابت اخبار