Today Photo

چطور در خانه از دست مورچه ها خلاص شویم؟

فوت و فن | چطور در خانه از دست مورچه ها خلاص شویم؟ وقتی مورچه ها این موجودات ریز به خانه ای نفوذ می کنند، ابتدا با شاخک های رادار مانند خود به راحتی مواد غذایی را تشخیص داده، قبل از هرگونه اقدامی توسط شما با ساختن لانه به راحتی میهمان ناخوانده می شوند. آن ها همه جا مانور می دهند.
 

وقتی هنگام استفاده از لباس ها متوجه سوراخ شدن آن ها می شوید و این که آن ها حتی به لباس ها هم رحم نکرده اند، به ستوه آمده، به جدی شدن موضوع پی می برید. برای از بین بردن مورچه ها از روش های زیر استفاده کنید:

1- اولین و مهم ترین اقدام آن است که مواد غذایی را از دسترس آن ها دور نگه دارید. با تمیز نگه داشتن خانه، غذایی برای مورچه ها باقی نخواهد ماند. با زدن حتی دو بار جارو در روز، مورچه ها خرده نانی برای غذا هم پیدا نخواهند کرد. ظرف ها را در اولین فرصت شسته، روی منابع غذایی را پوشانده و در جای خود (داخل کابینت یا یخچال) قرار دهید.

2- میوه و شیرینی مانند آهن ربا مورچه و حشرات را به خود جذب می کنند، آن ها را در یخچال یا داخل ظروف دربسته نگه دارید. در صورت ریختن شکر یا عسل روی زمین بلافاصله از یک شوینده مناسب استفاده کنید. هر لکه شیرین راه را برای حمله مورچه ها باز می کند.

3- اگرچه از بین بردن مورچه های تک ممکن است ظالمانه به نظر برسد ولی راه حل مناسب و در واقع سومین اقدام برای از بین بردن مورچه هاست. با دیدن تک مورچه ای که به هر جا سرک می کشد یادتان باشد، آن مورچه پیشرو یا پیشاهنگ است که به دنبال منابع غذایی جدید می گردد. اگر این مورچه با اطلاعات جمع آوری کرده به لانه برنگردد، خانه شما همچنان در امان خواهد بود.

4- درزها و شکاف های خانه را ببندید. ممکن است در وهله اول فکر کنید درز و سوراخی وجود ندارد اما یادتان باشد مورچه ها در اندازه های مختلفند و هر شکاف کوچک راهی برای ورود آن هاست. پس با خرید یک اسپری و درزگیر پنجره مشغول کار شوید و دور تمام درها، پنجره ها را بپوشانید و با پر کردن هرگونه سوراخ و شکاف حتی کنار پریزها، خانه ای ایمن داشته باشید.

5- از رایحه های طبیعی که به نظر دفع کننده مورچه ها هستد مانند سرکه، اسانس نعنا، دارچین، فلفل سیاه، میخک و برگ بو استفاده کنید. آن ها را داخل کاسه های کوچک بگذارید یا کنار ورودی خانه آویزان کنید.

6- کف خانه را همیشه تمیز و نسبت به ورود اولین سری مورچه ها دقت داشته باشید.

  منبع : سیمرغ
اشتراک ایمیل های شبانه
آبونه 1دوست بشین
تا لیست آخرین مطالب سایت هر شب براتون ایمیل بشه
 
این صفحه رو
 
نام شما :
ايميل شما :
ايميل گيرنده :
 
  يه کپي هم به ايميل خودتون بياد 
برای دوستانت بفرست
توئیتش کن تو فیسبوک شیر کن برای فرند فید بفرست به تامبلر بفرست چاپش کن
 
 
امتیاز بدین
لطفا برای تشخیص مطالب بهتر ، به این مطلب امتیاز بده
 
آمار امتیازات
برای استفاده از امکانات جدید سایت ، با یک دوست دوست بشین
 
 
نظر های داده شده
تا این لحظه 1 نظر برای این مطلب ثبت شده. شما هم اینجا نظرت رو برامون بنویس
 
زری راد
3 سال پیش
وای که خدا نکنه پاشون به خونه باز بشه، از همه جا سر در میارن!
 
نظر بدین
ممنون که لطف میکنی و با نوشتن نظرت دلگرممون میکنی
 
نام شما :
آدرس ایمیل :
وب سایت :برای استفاده از امکانات جدید سایت ، با یک دوست دوست بشین
 
 
 
 
سن دوستی :
22 ماه
رتبه دوستی :
67
 
امکانات
 
 
 
مطالب
 
 

 
شما هم میتونی اینجا کلیک کنی ، فرم همکاری رو پر کنی و یکی از تهیه کننده های یک دوست باشی !
© 2008-2013 1Doost dot com. All rights reserved.
دوستان
منوی اصلی
تا هر شب مطالب سایت براتون ایمیل بشه
Valid XHTML 1.0 Strict
[Valid RSS]
 


خوانندگان ثابت اخبار