Today Photo

از حقه های کریس انجل تا اتوبان تهران کرج

معرفی نامه | از حقه های کریس انجل تا اتوبان تهران کرج با دیوید کاپرفیلد هم دوره بوده است، با دهان بسته حرف می زند، با نگاهش شیشه را ترک می اندازد، قاشق و چنگال را خم می کند، لیوان را با آب روی دیوار نگه می دارد، با چشمان بسته سه بار اتوبان تهران – کرج را رانندگی کرده است و...
 

بهروز کریمی متولد سال 1334 در آبادان است، شعبده بازی را از هفت سالگی بدون استاد آغاز کرد و از هشت سالگی روی صحنه رفته، اما در این زمینه به جایی نرسیده است.

او برای اجرای برنامه از طرف انجمن شعبده بازان و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و سفارتخانه های کشورهای کانادا، استرالیا، سوئیس، اتریش، مالزی، روسیه، ترکیه، نروژ، سوئد و... برای ایام خاص مثل دهه فجر، نیمه شعبان و... دعوت شده و به اجرای برنامه پرداخته است.

این هنرمند در سال 1991 مقام دوم شعبده بازهای جهان را که در سوئیس برگزار شد از آن خود کرد. کریمی عضو رسمی و بین المللی عروسک بازهای آمریکاست، او همچنین عضو انجمن شعبده بازهای بین المللی است و با دیوید کاپرفیلد هم دوره بوده است، با دهان بسته حرف می زند، با نگاهش شیشه را ترک می اندازد، قاشق و چنگال را خم می کند، لیوان را با آب روی دیوار نگه می دارد، با چشمان بسته رانندگی می کند و...

از سویی دیگر در دو سال اخیر، شخصی به نام «کریس آنجل» شعبده باز بین المللی به چنان شهرتی رسید که همه مردم دنیا از یکدیگر می پرسند، «آیا او یک انسان خارق العاده است؟»

به مناسبت نوروز تصمیم گرفتیم با پدر شعبده باز ایران بهروز کریمی (ملقب به پریستو) که تا کنون بیش از 4 هزار هنرجو را پرورش داده به گفتگو بنشینیم...

او از خودش برایمان گفت، آنجل را نهی نکرد، اما اصرار داشت که کارهای او حقه است: «اگر او الان نبض بیماران را نگه می دارد، من پیش از این که «آنجل» به دنیا بیاید این کار را می کردم» (و برایمان اجرا کرد) و گفت: «پس من هم قدرت ماورایی دارم، اما این گونه نیست، اینها تنها شعبده بازی است».

بخش جالب این مصاحبه آنجا بود که «بهروز کریمی» برای ما رازهای «کریس آنجل» و «دیوید کاپرفیلد» را فاش کرد.

«کریس آنجل» کیست؟

از او می پرسیم: پس از دو دهه ای که دیوید کاپرفیلد در دنیا با عبور از دیوار چین، فرار از زندان آلکاتراس با دستان بسته، پرواز در آسمان و همچنین غیب کردن مجسمه آزادی در نیویورک روی بورس بود، در یکی دو سال اخیر «کریس آنجل» مطرح ترین شعبده باز دنیاست و تمامی شبکه های تلویزیونی از او برنامه نشان می دهند و خیلی ها می گویند او قدرت خارق العاده و فرا زمینی دارد، نظر شما چیست؟ دلمان می خواهد درباره او برای خوانندگانمان بیشتر توضیح دهید؟

کریمی می گوید:

«او اصلیتی یونانی با نام کریستوفر نیکولاس دارد، او از توانمندی های خوبی در شعبده بازی برخوردار است و از نظر جسمی هم خیلی عالی است، او تنها چند سال است که در انجمن بین المللی شعبده بازهای دنیا عضو می باشد.

اما او چگونه مطرح شد؟ یکسری از شعبده باز های قدیمی آمریکا که زیر سایه کاپرفیلد محو شده بودند و می دیدند به هیچ عنوان نمی توانند از او عبور کنند، متحد شدند تا او را زمین بزنند، برای این کار هم نیاز به یک شومن حرفه ای که اتفاقا شعبده بازی را هم خوب بلد باشد، داشتند، بنابراین «آنجل» را کشف کردند و برایش تبلیغات میلیون دلاری انجام دادند.

به نظر من او کارهای خارق العاده ای انجام نمی دهد، کارهایی که در گذشته شعبده باز های قدیمی و حرفه ای دنیا انجام می دادند، با اضافه کردن تکنیک های دوربین انجام می دهد، کارهای در حال حاضر او را پیش از این «دیوید بلین» انجام می داد، یا این که الان می بینم او نبض بیماران را متوقف می کند، زمانی که او هنوز به دنیا نیامده بود، من این کار را سال ها پیش انجام می دادم، کارهای او غیرممکن نبود، من الان جلوی خودتان قاشق و چنگال را بدون این که دست بزنم، خم می کنم (این کار را بهروز کریمی انجام داد)... همین الان خودکار و لیوان محتوی آب را روی دیوار برایتان نگه می دارم (این کار را هم انجام داد)... همین الان نبضتان را متوقف می کنم (این کار را نیز انجام داد)...

برای مثال من تصمیم دارم کاری را انجام بدهم که تاکنون هیچ شعبده بازی انجام نداده است (میخ کفش را از سمت چپ داخل چشمم فرو می کنم و از چشم راستم در می آورم) البته امکاناتش را ندارم، فکر می کنید امکاناتی را که به کریس آنجل می دهند، در اختیار من هست؟!»

حقه دوربین است نه قدرت خارق العاده

از او می پرسیم: «اما خیلی ها کارهای او را باور دارند».

او می گوید: «کریس آنجل افراد را محو می کند، مگر پیش از او دیوید کاپرفیلد این کار را نکرد، همه شعبده بازان حرفه ای می توانند این کار را انجام دهند، شاید این کار برای بیننده عادی باورنکردنی و کاری عجیب باشد، اما برای ما مثل خوردن یک لیوان آب است. او راز این کار را می داند، ضمن این که کارهایش با یک دوربین ضبط نمی شود، روی استیج، برنامه زنده اجرا نمی کند، دوربین های متعددی از او فیلمبرداری می کنند و تماشاگران هم، همه از اعضای گروه خود او هستند.

دیوید کاپرفیلد وقتی که مجسمه آزادی را محو کرد و یا از دیوار چین عبور می کرد، گروه تصویربرداری او، از رازش باخبر بودند، می خواهم بگویم که حرکت دوربین ها به فریب بیننده کمک می کند. کریس آنجل می خواهد هم خودش را بدنام کند و هم به شعبده ضربه بزند، به نظر من دوام نمی آورد و در آینده یک شومن دیگر رو دست او بلند می شود و یا عده ای گوش او را می گیرند و می نشانند سر جایش... او شومن و بازیگر خوبی است و مردم از دیدن فیلمی که بازی می کند لذت می برند، همین!!»

او فوق العاده است

کریمی می گوید: «البته قبول دارم که کریس آنجل یک شعبده باز فوق العاده است که استعداد فراوانی هم در این زمینه دارد و با کارهایی که انجام داده باعث شده دوباره دور رقابت در دنیای شعبده بازی گرم شود اما باید اشاره کنم که او یک حقه باز حرفه ای است، او هیچ گاه صحبت های حاشیه ای را که درباره خودش است تکذیب نکرده، بلکه دوست دارد، این تصورات ذهنی از قدرت فرازمینی اش بیشتر هم بشود، بنابراین با حقه و کلک می خواهد به تعداد طرفدارانش اضافه کند.»

شعبده چیست؟

ما چشم کسی را نمی بندیم، ما جادو نمی کنیم، ما از فیزیک، شیمی، ریاضی، سرعت عمل و روان شناسی استفاده می کنیم، تلفیق اینها می شود، شعبده بازی... حالا می گویند طرف از دیوار چین رد شده، مگه می شه کسی از دیوار چین رد بشه! من سال ها قبل ادعا کردم که مجسمه فردوسی در میدان فردوسی را ناپدید می کنم، برآورد کردیم که برای انجام این کار هلی کوپتر احتیاج داریم و باید هفت، هشت ساعت هم میدان را ببندیم، آن زمان رئیس وقت صدا و سیما به ما گفت چقدر بودجه احتیاج داری، برآورد من 12 تا 14 میلیون بود، ماکت اش رو هم ساخته بودم، بعد آنها به من گفتند با این بودجه، می توانیم یک سریال چند قسمتی بسازیم...

او در پاسخ به این پرسش که «با این تفاسیر کاپرفیلد هم مردم را فریب داده» می گوید:

«تفاوت کاپرفیلد در این است که او اجراهای زنده بسیاری داشته، کارهایش با یک دوربین ضبط شده، او هم با استفاده از نخ های نامریی به پرواز در می آید، من هم اگر این امکانات و جلوه های ویژه در اختیارم باشد، این کار را انجام می دهم، اما در مورد «آنجل» بزرگنمایی شده است.

معروفیت آنجل به خاطر کارهایش نبود، به خاطر حاشیه هایش بود، مثلا لقبش را گذاشت «آنجل» که نام یکی از حواریون حضرت مسیح(ع) بود، به معنای «فرشته»! کسی هم نیست بگوید تو کجایت شبیه فرشته است، با آن انگشتر، تیپ، قیافه ات و لباس های شیطانی ات، حتی نوع گریم صورت او در برنامه هایش آدم را یاد شیطان می اندازد. همان هایی را که به کرات در فیلم ها دیدیم... آنجل هم مثل کاپرفیلد با استفاده از نخ ها، طناب های نامریی و حرکت نورها روی طناب، روی هوا راه می رود، بیننده هم به قدرت او ایمان می آورد، خب، اگر او این کاره است، پس چرا با ماشین در سطح شهر عبور و مرور می کند.

باز هم می گویم او قدرت ماورایی ندارد و تنها بازیگر خوبی است. شما می دانید، (رو به خبرنگار) خودت بارها دیده ای من با نگاهم، کاری می کنم شیشه ترک بخورد (نگارنده، بارها از نزدیک شاهد این ماجرا بوده) بارها از من پرسیدی، تو حتی شیشه را لمس نمی کنی، چگونه شیشه ترک می خورد، خیلی سر بسته می گویم، من ابزاری دارم که در یک ثانیه که تو حواست نیست، شیشه را ترک می اندازم و این یک راز شعبده بازی است که به کسی یاد نمی دهم، من سه بار اتوبان تهران – کرج را در دهه شصت با چشمان بسته رفتم، این کار را در دنیا چند شعبده باز دیگر هم انجام دادند، پس تو می گویی، همه ما قدرت ماورایی و فرازمینی داریم؟ نه این طور نیست! من همین الان می گویم اگر در اختیار من امکانات قرار دهند، حاضرم در بازی پرسپولیس – استقلال، مقابل چشمان 100 هزار آدم و 200 هزار چشم زیر تریلی وسط ورزشگاه آزادی ناپدید شوم و بعد در جایی دیگر ظاهر شوم! آن هم تنها با شعبده بازی نه قدرت ماورایی!

آقایی بود به نام علی اکبری، چند سال پیش بیماران را دور خود جمع می کرد و جلوی چشمان آنان عقربه های ساعت را نگه می داشت و مردم هم صلوات می فرستادند، او شاگرد من بود، الان برای شما این کار را انجام می دهم (بهروز کریمی یک آهن ربای قوی در آستین پیراهن خود جاسازی کرد، سپس با حرکات تردستی ذهن ها را به سوی دستانش معطوف کرد. آن گاه مچ دستش را نزدیک ساعت برد و عقربه های ثانیه شمار در اثر نزدیک شدن آهن ربا از کار افتاد، منتهی این کار را آنقدر سریع انجام داد که متوجه نشدیم چه کار کرد... (البته بعد توضیح داد) خب، شما به این می گویید قدرت ماورایی؟

حقه کریس آنجل

او روی پارچه ای که شیشه خرده فراوان روی آن ریخته می خوابد و سپس یک غلتک از روی او رد می شود، پیش از این که تصویربرداری شروع شود، آن قسمت از آسفالت را می کنند و روی آن را با اسفنج سیاه می پوشانند، غلتک همین که به اسفنج رسید، اسفنج به داخل حفره می رود و آنجل هم به همین شکل پایین می رود... غلتک که رد شد، اسفنج بالا می آید.

پرواز در آسمان

به من هم اگر امکانات بدهند، این کار را انجام می دهم، استفاده از نور و طناب های نامریی که با برخورد نورهای خاصی به شکلی نامریی می شود، همان کاری که 10 سال پیش کاپرفیلد هم انجام داد.

حرکت روی آب

شیشه ای در استخر تعبیه شده که رنگ آب استخر می باشد و او روی آن شیشه راه می رود.

آنجا که انسان را دو تیکه می کند: آن زن اصلا از دو پا معلول است و پا ندارد.

گربه را روی هوا می اندازد و گربه روی هوا می ایستد: صفحه ای شیشه ای با طناب نامریی به رنگ آسمان همان روز نصب شده و گربه با آن صفحه برخورد می کند و می ایستد...

تفاوت کار کریس آنجل با کاپرفیلد این است، مردمی که برای تماشا می آیند، از نزدیکان خود او هستند، ضمن این که کارهای او زنده تصویربرداری نمی شود، یعنی ضبط می شود و بعد هم تدوین... اما کاپرفیلد کارهای تردستی و شعبده را که باز هم می گویم همه آنها حقه دوربین است، جلوی دیدگان مردم عادی و به شکل زنده اجرا می کرد، جالب این که «کریس آنجل» هیچ گاه روی استیج نرفته است.

جادوگری در فوتبال

در سال های اخیر بحث داغ حضور جادوگرها در فوتبال خیلی مطرح شده است. باید اشاره کنم که بارها از سوی چند باشگاه مطرح، به من پیشنهاد شد که کنار تیمشان باشم... در صورتی که واقعیت این گونه نیست... نام باشگاهی را نمی برم، اما از من دعوت کرده بودند که بروم و به بچه ها روحیه بدهم، خب روحیه دادن من از طریق شعبده بازیه! برم براشون یک سری شعبده بازی کنم تا ذهنشون یک کمی آرامش پیدا کند. اما واقعیت این است که وقتی بازیکنی چنین صحبتی می شنود، ناخودآگاه روی او اثر خواهد داشت و قدرت تلقین به سراغ او می آید که برای ما اتفاق خاصی توسط آن جادوگر که در واقع یک شعبده باز است، خواهد افتاد... من کاملا این بحث را تکذیب می کنم، اینها کلاهبرداری است.

فاش کردن رازهای کاپرفیلد و آنجل

از او خواستیم، راز شعبده های مطرح کاپرفیلد و آنجل را برایمان فاش کند، می گوید:

با توجه به تکنیک های فیلمبرداری، باید به شما بگویم که گروه تصویربرداران هر دو شعبده باز، از این رازها باخبر هستند، من به صورت کلی برای شما می گویم که آنها چه کار می کنند...

رازهای دیوید کاپرفیلد

عبور از دیوار چین:

به نزدیک دیوار چین که می رود، ناگهان سایه می شود و می بینیم که آن سایه از دیوار عبور می کند، دیوید شخصی بدل دارد، خودش که روبه روی دیوار چین می ایستد، دوربین ناگهان به سوی مردم می رود، در صورتی که دیوید زیر یک صندلی که از قبل تعبیه شده پنهان می شود.

ناپدید کردن مجسمه آزادی در نیویورک:

از قبل اتاقکی شیشه ای تعبیه شده که شاهدان عینی را داخل آن راهنمایی می کنند، این اتاقک خیلی آرام در حال چرخش است، وقتی که 180 درجه می چرخد، ناگهان شاهدان و دوربین می بینند که جای مجسمه آزادی خالی است، در صورتی که قبلا ماکت آن شبیه سازی شده است و مردم به نقطه ای دیگر نگاه می کنند که پشت مجسمه آزادی واقعی هستند.

فرار از زندان آلکاتراس:

ما شعبده بازها ابزار کوچکی به نام «گیمیک» داریم، چیزی مثل شاه کلید، همان چیزی که قفل سازها دارند، این وسیله هر قفلی را باز می کند، البته کاپرفیلد به مانند یک بازیگر سینما و با حرکات سریع دست، این کار را انجام می دهد...

بهروز کریمی در پایان یک بار دیگر می گوید: «کارهای این شعبده بازان حرفه ای را نهی نمی کنم، بلکه می خواهم بگویم که آنان همه از حقه های شعبده بازی استفاده می کنند و قدرت ماورایی و فرازمینی ندارند.»

  منبع : فرارو
اشتراک ایمیل های شبانه
آبونه 1دوست بشین
تا لیست آخرین مطالب سایت هر شب براتون ایمیل بشه
 
این صفحه رو
 
نام شما :
ايميل شما :
ايميل گيرنده :
 
  يه کپي هم به ايميل خودتون بياد 
برای دوستانت بفرست
توئیتش کن تو فیسبوک شیر کن برای فرند فید بفرست به تامبلر بفرست چاپش کن
 
 
امتیاز بدین
لطفا برای تشخیص مطالب بهتر ، به این مطلب امتیاز بده
 
آمار امتیازات
برای استفاده از امکانات جدید سایت ، با یک دوست دوست بشین
 
 
نظر های داده شده
تا این لحظه 39 نظر برای این مطلب ثبت شده. شما هم اینجا نظرت رو برامون بنویس
 
سید سپهر حسینی
3 سال پیش
من سپهر یازده ساله از همدان هستم بهم نخندید ولی خیلیا من رو میشناسن راستی کیلیپ های اموزشیم رو هم تو یوتوب ببینید
محسن
3 سال پیش
man asheqe criss angel bodam..azash motanafer shodam.be inke nemigan shobade bazi.ye melato osse khodesh karde
علي
3 سال پیش
موافق موافق موافق موافق موافق موافق موافق موافق موافق موافق موافق موافق موافق موافق موافق موافق موافق موافق موافق موافق موافق موافق موافق مواافق منافق موافق موافق موافق موافق موافق موافق موافق موافق موافق مئافق مئافق مئافق ماوفق موافق مواقف موافق مومافق کموافق موافق موافق موافق موافق موافق موافق موافق موافق موافق موافق موافق مواففففففففففففففففق نیستم
حمزه
2 سال پیش
چه حوصله ای داری تو
علي
3 سال پیش
من با استاد فقط موافقم نه با ادم هایی که سخنان دیگران را درک نمی کنند
علي اسماعيلي
3 سال پیش
سلام من علی اسماعیلی در مشهد فروشگاه شعبده بازی دارم وسخنان استاد رو درک می کنم چقدر برای این ملت من متاسفم از چیزی که خودشون دارن استفاده نمی کنند ومی رن منت دیگران رون میکشند
حسین
3 سال پیش
بحث داغ حضور جادوگرها در فوتبال خیلی مطرح شده است. باید اشاره کنم که بارها از سوی چند باشگاه مطرح، به من پیشنهاد شد که کنار تیمشان باشم... در صورتی که واقعیت این گونه نیست... نام باشگاهی را نمی برم، اما از من دعوت کرده بودند که بروم و به بچه ها روحیه بدهم، خب روحیه دادن من از طریق شعبده بازیه! برم براشون یک سری شعبده بازی کنم تا ذهنشون یک کمی آرامش پیدا کند. اما واقعیت این است که وقتی بازیکنی چنین صحبتی می شنود، ناخودآگاه روی او اثر خواهد داشت و قدرت تلقین به سراغ او می آید که برای ما اتفاق خاصی توسط آن جادوگر که در واقع یک شعبده باز است، خواهد افتاد... من کاملا این بحث را تکذیب می کنم، اینها کلاهبرداری است. فاش کردن رازهای کاپرفیلد و آنجل از او خواستیم، راز شعبده های مطرح کاپرفیلد و آنجل را برایمان فاش کند، می گوید:
منیر
3 سال پیش
مردم رو مسخره کرده.
فوضولی؟
3 سال پیش
هر چی بابام بگه.
مهسا
3 سال پیش
منم با نظر کامران موافقم دلیل نداره بخاطر اینکه شاید از شخصی خوشمون بیاد یا نیاد بیایمو به مردمان یک شهر یا استان توهین کنیم علی شما با این توهینی که کردی نشون دادی خیلی بچه ای بهتره خجالت بکشی از رفتارت من اقای کریمی رو خیلی قبولش دارم امیدوارم دیگه بیجهت به کسی توهین نشه مرم ابادان یکی از بهترین اقوام ایرانی هستند من اهل تهران هستم ولی خیلی بهم برخورد موفق باشید
حمید رضا
3 سال پیش
ببین اصلا از کارت خوشم نیومد که کارهای کریس رو بی ارزش میدونی نه این درست نیست که تو میگی ما ادم خارق العاده ای نداریم بعضی ها میتونن کارهایی کنن که خارج از قواعد فیزیک و شیمیه وتو چون نمی تونی مثل اون باشی همش ازش بد میگی بهش توهین میکنی .بنظر من تو ادم حسودی هستی.
رضا
3 سال پیش
اصلا اگر راست می میگی چرا نامی ازت نیست اقای کریمی
آکادوس
3 سال پیش

سخت نگیرید

 

بزرگ شعبده بازي ولي بي ادعا
3 سال پیش
سلام. اصلا بهروز کریمی کیه که داره نظر میده؟ تو چه کار بزرگی تو شعبده انجام دادی؟ جز اینک یک مشت بچه فکر کردن تو بزرگی. برات متاسفم استاد شعبده ایران
صفا
3 سال پیش

کلا چرت و پرت میگن آقای کریمی.....حسادت که شاخ و دم نداره...

محمد
3 سال پیش

منمیگم بیشترش راسته این زور بهش میاد که نمیتونه مثل اون باشه.

 

مصطفی
3 سال پیش

منم با کتی موافقم

بهنام سیا
3 سال پیش

منم با همتون موافقم همتون راست میگید

مسعود
3 سال پیش

اگر واقعا کارهای کریس انجل به این صورت است که این آقا میگه پس این که دیگه شعبده و کار خارق العاده ای نیست که انجام میده این فیلم هندیه و انجمن شعبده بازان دنیا چه کسانی توش نشتن که فرق فیلم با کارخارق العاده را از هم نمیکنند. پس همه دیگه جادوگرن ......

سلیم
3 سال پیش

با نظر شما کاملا موافقم شعبده بازی با کرامات فرق دارند.

محسن عسکری
3 سال پیش
با زری موافقم. پائین بردن حریف آسون ترین راه برای بالا رفتنه ...
amir irani
3 سال پیش

ama man khodam to bachegi ye shunaro az balaye komod gheyb mikardam va toye kolah zaher mikardam kari ke alan motehayeram chetori mishud

azin
3 سال پیش

من اصلن از شعبده بازی خوشم نمی یاد

sara
3 سال پیش

چشم نداره یکی هم سطح خودشو ببینه؟اصلا خوشم نیومد

armineh
3 سال پیش

salam

محبوبه
3 سال پیش

خوب شد ک لوش داد چون من از اولشم قبول نداشتم کاراشو

رضا.د
3 سال پیش

دوستان خودش رو لو نداده بلکه گفته اینها همه شعبده بازی است و برخلاف تبلیغی که برای آنجل میشه ناشی از یک قدرت ماورائ طبیعه نیست .

نانا
3 سال پیش

اصلا خوب کاری کرد لو دادشون! خوشم اومد دستت درد نکنه!

بهداد
3 سال پیش

منم با زری موافقم

زری راد
3 سال پیش
در اینکه تمام این افراد از حقه های شعبده بازی استفاده می کنند، شکی نیست، ولی اصلا خوشم نمیاد که کسی همکار خودش رو نفی می کنه و ادعا می کنه کار خاصی نکردن، حالا تو هر زمینه ای!
عادل
2 سال پیش
آقای کریمی!! گر تو بهتر میزنی بستان بزن!! درسته که همش حقست ولی توانایی انجامش رو فقط چند نفر توی دنیا دارن!! چون از تیپش خوشت نمیاد چرا مهر شیطان پرستی بهش میزنی؟ میخوای بهش ایمیل بزنیم بگیم دفعه دیگه با عمامه بیاد اجرا کنه شاید آقای کریمی بیشتر خوشش بیاد!! دم از آزادی میزنیم ولی هنوز لباس پوشیدن اطرافیان خیلی واسمون مهمه!! واقعا که خجالت آوره

رضا
2 سال پیش
من کریس انجل رو دوست دارم و عاشقشم او یک هنرمنده چه خارق العاده و چه حقه باز
بهار
2 سال پیش
راس میگه کریمی.اصلا چرا کریس از لاس و گاس بیرون نمیاد؟حتما ی کاسه ای زیره نیم کاسشه ک فقط تو اونجا اجرا داره.با اون نامزد زشتش
ارش
2 سال پیش
راستش اصلا از حرفهای ایشان خوشم نیومد.اگه اینطوریه بفرمائید همه شعبده بازن دیگه؟ضمنا کریس دوست عزیز منه.خوش ندارم کسی بهش بگه شیطان
نازی
2 سال پیش
منم با نظرارش جون موافقم.توهیچی نیستی اقای کریمی.شیطانم خودتی
زیدان
2 سال پیش
سلام .باید تو پشت صحنه حرف می زد ،چون کار برگردوندن اسم روی کاغذ سوخته رو بلدم
زیدان
2 سال پیش
کسی می خواد شعبده یاد بگیره؟
از شکستن لیوان با چشم گرفته تا بیرون آوردن سیگار توی دودش!!!!!!!!!!!!

زیدان
2 سال پیش
راستی پاره کردن روزنامه وبعد سالم کردنشو هم می دونم می خوای یاد بگیری باید- اگه سنت کم بودم - بزرگ باشی ! رمز این تکنیکها تو معنی جمله س بگرد بیاب!
امیرمسعود کاری
4 ماه پیش
حالا شد که ادم شدی کرس انجل متقلب
 
نظر بدین
ممنون که لطف میکنی و با نوشتن نظرت دلگرممون میکنی
 
نام شما :
آدرس ایمیل :
وب سایت :برای استفاده از امکانات جدید سایت ، با یک دوست دوست بشین
 
 
 
 
سن دوستی :
21 ماه
رتبه دوستی :
98
 
امکانات
 
 
 
مطالب
 
 

 
شما هم میتونی اینجا کلیک کنی ، فرم همکاری رو پر کنی و یکی از تهیه کننده های یک دوست باشی !
© 2008-2013 1Doost dot com. All rights reserved.
دوستان
منوی اصلی
تا هر شب مطالب سایت براتون ایمیل بشه
Valid XHTML 1.0 Strict
[Valid RSS]
 


خوانندگان ثابت اخبار