Today Photo

بهترین ورزش ها برای خانمهای باردار

سلامت و پزشکی | بهترین ورزش ها برای خانمهای باردار ورزش کردن در دوران حاملگی نتایج شگفت انگیزی دارد. به طور نمونه، به تثبیت وضعیت خلق و خو کمک کرده، خواب را بهبود می بخشد و دردها و مشکلات و سختی های دوران بارداری را کاهش می دهد. همچنین با کشش عضلات و بالا بردن استقامت آنها، شما را برای زایمان آماده کرده و به مناسب بودن و روی فرم آمدن هیکل شما پس از تولد نوزاد کمک می کند.
 

تمرینات ایده آل ورزشی ضربان قلب را افزایش می دهد، شما را روی فرم نگاه می دارد، افزایش وزن را کنترل می کند و عضلاتتان را بدون ایجاد استرس فیزیکی زیاد برای شما یا نوزاد، آماده می کند. تمرینات ذکر شده در این مطلب اغلب برای مادران باردار مناسب هستند، هرچند برخی از آنها ممکن است در ماههای پایانی بارداری دشوار باشند و کارآیی نداشته باشند و مناسب به نظر نرسند. برای اطمینان خاطر، پیش از شروع هرگونه تمرینی با کسی که مراقبت های بهداشتی را به شما ارایه می کند یا ماما یا پزشک خود مشورت کنید.

  • با احتیاط این ورزش ها را انجام دهید/تمرینات انعطافی و استحکامی

یوگا

ورزش یوگا می تواند به سفت شدن ماهیچهها کمک کرده و در صورت وجود هرگونه فشار روی مفاصل، شما را انعطاف پذیر نگاه دارد. اما شما باید دستورات یوگا را با چند بار در هفته با پیاده روی و شنا تکمیل کنید تا برای رسیدن به نتیجه بهتر مفید واقع شود.

حرکات کششی

حرکات کششی برای نرم و شل کردن بدن در دوران بارداری بسیار مفید است و از وارد شدن فشار به ماهیچه ها جلوگیری می کند. به تمرینات قلبی-عروقی خود حرکات کششی را نیز بیفزایید تا ورزشتان تکمیل شود. اما مواظب باشید زیاده روی نکنید.

بدنسازی

اگر در حال حاضر بدنسازی بخشی از تمرینات روزمره شماست، دلیلی برای توقف آن در دوران بارداری وجود ندارد، هرچند خانمهای باردار باید میزان وزنههایی را که بلند می کنند، کاهش دهند (می توانید برای اطمینان خاطر از خوب تمرین کردن خود، این حرکات را با حداقل وزن ادامه دهید). در صورتی که احتیاط های لازم را انجام می دهید و از تکنیک خوبی استفاده می کنید (منظور حرکات آرام و کنترل شده است)، بدنسازی یکی از روش های عالی برای سفت کردن و کشش عضلات است.

  • بهترین ورزش ها

پیاده روی

یکی از بهترین تمرینات قلبی-عروقی برای خانم های باردار، پیاده روی است که بدون فشار و تاثیرات سوءجانبی بر زانوها و قوزک پا سبب سالم ماندن شما می شود. همچنین این نکته که تقریبا در همه جا می توانید پیاده روی کنید و هیچ گونه تجهیزات خاصی به جز یک کفش مناسب نیاز ندارید و این نکته که در کل 9ماه بارداری پیاده روی کاملا بدون خطر است آن را به ورزشی ایده آل بدل کرده است.

شنا

متخصصان زنان و زایمان و مربیان بدنسازی پس از بررسی موارد متعدد اعلام کرده اند که شنا کردن از بهترین و بی خطرترین ورزش ها برای خانم های باردار است. شنا به دلیل به حرکت درآمدن همه عضلات بزرگ (بازوها و پاها) در آن، داشتن فواید قلبی-عروقی و اینکه به خانم های باردار که در این دوران مقداری اضافه وزن هم داشته اند اجازه می دهد تا در آب احساس بی وزنی کنند، بسیار مناسب است.

ایروبیک سبک(ورزش های هوازی)

یکی از فواید کلاس های ایروبیک انجام حرکات مختلف سازگار با شرایط بدن است. اگر شما در کلاس های ویژه خانم های باردار شرکت کنید، می توانید با مادران آینده دیگر هم آشنا شوید و اطمینان داشته باشید که همه حرکات این ورزش برای شما و نوزادتان خطری ندارد.

  منبع : رادیو سلامت
اشتراک ایمیل های شبانه
آبونه 1دوست بشین
تا لیست آخرین مطالب سایت هر شب براتون ایمیل بشه
 
این صفحه رو
 
نام شما :
ايميل شما :
ايميل گيرنده :
 
  يه کپي هم به ايميل خودتون بياد 
برای دوستانت بفرست
توئیتش کن تو فیسبوک شیر کن برای فرند فید بفرست به تامبلر بفرست چاپش کن
 
 
امتیاز بدین
لطفا برای تشخیص مطالب بهتر ، به این مطلب امتیاز بده
 
آمار امتیازات
برای استفاده از امکانات جدید سایت ، با یک دوست دوست بشین
 
 
نظر های داده شده
تا این لحظه 12 نظر برای این مطلب ثبت شده. شما هم اینجا نظرت رو برامون بنویس
 
محمدرضا ادابی
16 ماه پیش
قابل توجه خانمهای باردار
ونوس لاهیجی راد
16 ماه پیش
ممنونم مطلبی که ارائه دادید بسیار مفید وبجا بود . آخه مد شده الان همه میگن ما استراحت مطلقی هستیم !نمیدونم چرا بعضی ها به سلامت خودشون و تناسب اندامشون بی تفاوتند!!
مهشید آریا
16 ماه پیش
مرسی
مینا دهقان
16 ماه پیش
مرسی بابت این مطلب عالی ولی این نکته رو باید به خاطر داشته باشید که به جز پیاده روی؛ سایر ورزش ها رو کسانی باید انجام بدن که از مدت ها قبل از بارداری اون رو انجام میدادن و بدن به نوعی به انجام حرکات یوگا یا کششی عادت داره...

پریسا خسروی
16 ماه پیش
ان شالله واسه اینده
امید اسلامی
امید اسلامی
16 ماه پیش
:دی :))
پریسا خسروی
پریسا خسروی
16 ماه پیش
چیه؟
امید اسلامی
امید اسلامی
16 ماه پیش
خودت میدونی
پریسا خسروی
پریسا خسروی
16 ماه پیش
نچ
امید اسلامی
امید اسلامی
16 ماه پیش
تو آینده میفهمی :->
پریسا خسروی
16 ماه پیش

آدینه پرعلم
16 ماه پیش
ممنون
 
نظر بدین
ممنون که لطف میکنی و با نوشتن نظرت دلگرممون میکنی
 
نام شما :
آدرس ایمیل :
وب سایت :برای استفاده از امکانات جدید سایت ، با یک دوست دوست بشین
 
 
 
 
سن دوستی :
18 ماه
رتبه دوستی :
2350
 
امکانات
 
 
 
مطالب
 
 

 
شما هم میتونی اینجا کلیک کنی ، فرم همکاری رو پر کنی و یکی از تهیه کننده های یک دوست باشی !
© 2008-2013 1Doost dot com. All rights reserved.
دوستان
منوی اصلی
تا هر شب مطالب سایت براتون ایمیل بشه
Valid XHTML 1.0 Strict
[Valid RSS]
 


خوانندگان ثابت اخبار